Kaymakam Çağlar, Kınık Köyü’nde İncelemelerde Bulundu

Kaymakam Çağlar, Kınık Köyü’nde İncelemelerde Bulundu

 

 
Kınık Köyü Çömlekçilik Şenliği'nin 9.suna sayılı günler kaldı. Pazaryeri Kaymakamı Çağlar, çalışmaları yerinde incelemek üzere Kınık Köyü'ne ziyarette bulundu. Çağlar'ı Kınık Köyü'nde, Pazaryeri İl Genel Meclisi Üyesi Nazmi Ceyhan, köy muhtarı Salim Yaşar ve köylüler karşıladı.
Heyettekiler şenliğin yapılacağı alana giderek tertip komitesinin 4. hazırlık toplantısını gerçekleştirdi. Pazaryeri Kaymakamı Çağlar'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Organizasyon Koordinatörü olarak görevlendirilen Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Turan Kaya, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ergün Arda ve 3 metre boyunda 2 adet çömlek küp yapımı çalışmalarını yürüten Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Gülsüm Ferman, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Sertaç Kuru ve Ümit Çolak da katıldı.
Toplantı sonrasında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi Arda tarafından, Kaymakam Çağlar ve beraberindekilere köy değirmeni bölgesinde yapımına başlanan 2 adet 3 metre boyundaki çömlek küp ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verildi. 
İlk toplantısını 13 Ocak 2012 tarihinde düzenleyen Kınık Köyü Çömlekçilik Şenliği Tertip Komitesi, ikinci toplantısını 27 Nisan 2012, üçüncü toplantısını ise 1 Haziran 2012 tarihlerinde gerçekleştirmişti. Yürütülen çalışmaları olumlu karşıladığını belirten Pazaryeri Kaymakamı Çağlar, “Şenliğe az bir süre kaldı. Amacımız gerçekleştireceğimiz etkinlikte hem Kınık Köyümüzün hem de unutulmaya yüz tutmuş olan çömlekçilik sanatının üst seviyede tanıtımını sağlamak. Tüm halkımızın davetli olduğu 8 Temmuz 2012 Pazar günü gerçekleşecek olan şenlikte, sergilerle, yarışmalarla, müzik, eğlence ve ikramlarımızla misafirlerimize güzel vakit geçirteceğimize inanıyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam