• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAYMAKAM ÜNAL AŞI İÇİN DOLAŞIYOR

KAYMAKAM ÜNAL AŞI İÇİN DOLAŞIYOR

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, Kaymakam Yüksel Ünal sırası gelmesine rağmen yeni tip korona virüs (Kovid-19) aşısını yaptırmayan vatandaşların bilgilendirilmesi için köylerde ve şehir merkezinde vatandaşlar ile bir araya gelip aşının önemini anlatıyor.

İlçe merkezinde ve köylerde aşı yaptırmayan kişilerle görüşen Kaymakam Yüksel Ünal dairedeki işlerinden kalan zaman içinde hiç aşı yaptırmayan veya ikinci doz aşısını yaptırmayan vatandaşlar ile bir araya gelerek aşının önemini anlatıyor. Kaymakam Ünal kurduğu diyalog ile ikna ettiği vatandaşların aşı yaptırmalarını sağlıyor.

Gittiği her yerde vatandaşlar ve esnaf ile görüşen Kaymakam Ünal, salgınla mücadelede başarının aşı olmaktan geçtiğini belirterek, şartları taşıyan herkesi aşı olmaya davet etti.

İlçe Toplum Sağlık Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz aşılama hizmetini vatandaşların köylerde tarımda çalışan işçilerin işlerinden kalmamaları için ayağına kadar götürdüklerini ifade eden Kaymakam Ünal, şunları söyledi:

“Osmaneli de tüm sağlık birimlerimizle Jandarma ve Emniyet personelimiz ile beraber koordinasyon halinde aşılama faaliyetlerine devam ediyoruz. Aşılama çalışmalarımız sağlık ekiplerimizce talep halinde köye giderek vatandaşlarımızın aşılarını yapıyor.  Ancak halen ilçemizde sırası geldiği halde 2 bin 279 hiç aşı yaptırmayan bin 268 kişinin ise ikinci doz aşısını sırası gelmiş olmasına rağmen yaptırmamış durumdadır. Bundan dolayı aşılarını her ne sebepten dolayı yaptırmamışlar ise vatandaşlarımızın bir an önce Toplum Sağlık merkezimize veya Mustafa Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesine giderek aşılarını bir an önce yaptırmalarını rica ediyoruz. Bugüne kadar pandemi sürecinde canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza ve aşı sırası gelip de aşılarını yaptıran vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ancak bu oranlarımızı daha da yükseltmemiz gerekiyor. Şu anda Osmaneli de yaklaşık 10 bin vatandaşımız 2. Ci doz aşısını yaptırmış durumda hedef nüfusumuza ne kadar yaklaşırsak bulaş zincirini kırmamız o kadar kolay olacak. Aşısı yapılması gereken bir miktar daha vatandaşımız kaldı onlardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz. Çünkü aşı toplumsal olarak da korunmamız için önümüzdeki en büyük etken. Eğer toplumsal hayatın kesintiye uğramadan devam etmesini istiyorsak, aşılamamızı en kısa zamanda tamamlamamız gerekiyor”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam