• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAZANMAK İÇİN BİLECİK’TEN İZMİR’E GİDİYORLAR

KAZANMAK İÇİN BİLECİK’TEN İZMİR’E GİDİYORLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) projesi Türkiye’nin yıldız adaylarını buluşturmaya devam ediyor.
Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması gibi hedefler doğrultusunda hayata geçirilen ANALİG, 2017-2018 sezonu Atletizm, Basketbol, Badminton, Cimnastik, Hentbol, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Judo, Karate, Yüzme, Kayak, Buz Hokeyi, Buz Pateni ve Su Topu branşlarında 81 ilden sporcuların katılımıyla Anadolu Yıldızlar Ligi gerçekleştiriyor.
Proje kapsamında 22-24 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Grup Müsabakalarında Bilecik’i temsilen Hentbol takımı müsabakalara katılacak. Sporcular Ege grubu 9 İlin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Hentbol müsabakalarında Bilecik’i temsil edecek.
Müsabaka öncesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız sporcuları makamında ağırlayarak sporculara katılacakları müsabakalarda başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam