KENDİLERİYLE ÇELİŞMİYORLAR MI?

KENDİLERİYLE ÇELİŞMİYORLAR MI?

 

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Mühiddin Demirci kongrenin iptali ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Demirci'nin açıklaması:
“Bilindiği üzere 11 Haziran 2012 tarihinde İl Kongremiz yapılmış olup, kongrede A. Çağatay Karaahmet ve Sinan Baba İl Başkanlığına aday olmuşlardı. Seçim neticesinde A. Çağatay Karaahmet delegelerin 83 oyunu alarak İl Başkanlığına seçildi. Ancak seçim esnasında sandıkta görevli üyemiz disiplin kurulu yedek adayı olduğu ve bu kişinin de seçim sandığında görev alması nedeniyle partili üyemiz Cengiz Özer tarafından İlçe seçim kuruluna itiraz edip seçimi iptal ettirmişti. 
Seçimin iptalinden hemen sonra İl Başkanı adayı Sinan Baba bir gazeteye verdiği röportajda "Merkez İlçe Kongresini de iptal ettirmedik. Elimizde usulsüzlüklere ait noter tasdikli belgeler var. Partimizi düşündüğümüz için itiraz etmedik." Arkasından Cengiz Özer aynı konuları gündeme getirdi ve bu belgelerin Sinan Baba ve Faik Akarkarasu'da olduğunu bir gazetedeki röportajında beyan etti. Ertesi günde Faik Akarkarasu aynı gazeteye verdiği röportajda "Evet Merkez İlçe Kongresi seçiminde usülsüzlükler yapıldı elimizde belgeler var ancak partimize zarar vereceği için itiraz etmedik." diye beyanat vermiştir. 
Cengiz Özer aynı gazeteye, yaptığı röportajda delegelerin parti merkezinde tespit edildiği ve belirtilen günlerde seçimin yapılmadığını beyan etmiştir. Ayrıca merkez de yapılan delege seçiminde İsmetpaşa Mahalle seçiminde kavga çıkar diye kamera getirdiğimizi açıkladı. 
Değerli Partililerim Merkez İlçe Başkanı olarak delege seçiminde ve ilçe kongresinde bilerek hiçbir usulsüzlük ve suiistimal yapmadım. Delege seçiminde üyelerimizin talebi ile çarşaf liste ile seçim yaptık. Üyelerimiz buna şahit. Delege seçiminde mahallelerden yüzde 95 katılım olmuştur. Yanlışları sadece bu üç kişi görmüş özellikle Cengiz Özer görmüş diğer üyeler görmemiş. Olacak şey değil. 
Biz Merkez İlçe Başkanlığı olarak mahalle delege seçimlerini tüm üyelerin huzurunda yaptık. Hiç bir üyemizden yaptığımız seçimlerle ilgili olumsuz tepki almadık. Bilakis üyelerimiz uzun yıllardır bu şekilde bir delege seçiminin olmadığını ifade ederek memnuniyetlerini ifade etmişlerdir. Cengiz Özer son mahalle seçiminde kavga olmasın diye kamera getirdiğimizi söylüyor. Bizim partililerimiz sağduyulu olup,  kavgaya zemin hazırlayacak hiç bir ortam oluşturmazlar. Biz yaptığımız bu çarşaf listeli delege seçimini önemsediğimizden çalışmalarımızı belgelemek ve yaptıklarımızı daha sonra partililerimizle paylaşmak adına kayıt altına aldık. Bunun dışında hiçbir art niyetimiz yoktur. 
Diğer önemli konu ise; Cengiz Özer köy delegeleri seçiminde seçim günü gelmeden merkezde listeleri tanzim ettiğimizi söylüyor. Açıkça söylüyorum ki köylerimizin çoğunda 1 üyemiz var. Bizde başka üye olmadığından tutanağı imzalatarak delege yaptık. 3 den fazla üyesi olan köylerimize gittik. Bazı köylüler partimize geldi ve seçim yaptık. Tutanak imzalattık. Sadece Kurtköy'de ayın 9'unda yapılacak seçimi 2 gün önce ayın 7'sinde yapmışız. Bunu Sinan Baba ve arkadaşları bana ilettiler. Bende gerçekten tarihte yanlışlık yapıldığını anladım, kendilerinden özür diledim ve seçimi iptal edip ayın 9'unda yeniden yapacağımı söyledim.  Sinan Baba'da aynı gün kendilerinin geleceğini ifade ettiler. Anılan tarihte arkadaşlarımızla köye gittik, seçimi yaptık ancak Sinan Baba ve arkadaşları gelmediler. 
Bir bardak suda fırtına koparan arkadaşlara sesleniyorum. Merkez İlçe Kongresini partimiz zarar görür diye itiraz etmedik diyenler İl kongremize seçim sonucunu etkilemeyecek bir olaydan sonra “RAKİBİMDİR”  diye seçimi iptal ettiriyorlar. Cumhuriyet Halk Partililere ve kamuoyuna soruyorum. KENDİLERİYLE ÇELİŞMİYORLAR MI? Partimizi düşünen gerçek partililerimiz basın yoluyla parti içi sorunlarımızı tartışamazlar. Parti içi sorunlar parti içinde konuşulur, tartışılır ve çözülür. Buradan anlaşılıyor ki daha delege seçimi yapılmadan insanlar üstünde baskı kurup İlçe Başkanı olacağını söyleyen Faik Akarkarasu ve arkadaşları Merkez İlçe kongresinde seçimi sonuncu tamamlayınca kendine bunu yediremeyip İl Başkanlığı kongresinde de taraftarı olduğu Sinan Baba'nın da seçimi kaybetmesini de kabullenemeyip Merkez İlçe'yle ilgili gereksiz polemiklere girmişlerdir. Fazla lafa gerek yok. Kendilerine yakışanı yapmışlardır. 
İl Kongresinin neticesinin muhatabı mevcut İl Başkanımdır. Konu İl Başkanlığı seçiminden sonra gündeme geldiği için Merkez İlçe ile ilgili söylenenlere sessiz kalmamak adına bu açıklamayı yapmak mecburiyetinde kaldım.  Partimizi bölmeye ve parçalamaya kimsenin gücü yetmez. Birlik ve beraberliğimizi koruyacağız ilk olarak yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı'nı, arkasından Milletvekilliği seçimlerini kazanarak yerelde ve genelde iktidar olacağız. 
Çok kıymetli Cumhuriyet Halk Partililer, yukarıda açıklamaya çalıştıklarım tamamen samimi ve dürüst bir açıklamadır. Sizin aracılığınızla her üç arkadaşa sesleniyorum.  Ellerindeki belgeleri ve usulsüzlükleri kabul görür bir şekilde açıklamalarını istiyorum. Yaptıklarımın hiçbirisinden çekincem ve korkum yoktur. Her şey açıktır, nettir ve belgelidir. Hiçbir üyemizin basın yoluyla partimizi ve partililerimizi küçük düşürmeye HAKKI DA,  HADDİ DE yoktur.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam