• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kent Konseyi Aile Çay Bahçesi İçin Hazırlanan Revizyon Projesini Tanıttı

Kent Konseyi Aile Çay Bahçesi İçin Hazırlanan Revizyon Projesini Tanıttı

Bilecik Kent Konseyi, çehresi değişecek olan aile çay bahçesi ve kültür sitesi ile ilgili olarak yaptıkları revizyon projesinin tanıtımını Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi.
Bilecik Kent Konseyi’nin gerçekleştirmiş olduğu revizyon proje tanıtımına Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Kent Konseyi üyeleri, Oda Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Aile çay bahçesi’nin bulunduğu alana yapılacak olan yeni park ve meydan konseptinin revizyon projesinin tanıtımını Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı gerçekleştirdi. Başkan Yardımcısı Subaşı gerçekleştirmiş olduğu sunumda Bilecik’in yeşillik ile iç içe bir meydana kavuşacağını açıkladı.
Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Kent Konseyi’nin gerçekleştirmiş olduğu çay bahçesi revizyon toplantısında, “Katılımcılıktan zarar gelmez, demokrat olmaktan da zarar gelmez her şeyi ben bilirim ben yaparım bunlar bir yere kadar. Başlangıç için çok iyi, biz bütün projelerimizi halkımız ile paylaşacağız. Kente yapılacak olan park, sadece yeşil alan ve mimari bir proje demek değil. Kente nefes alacak alanları arttırmak üzerine bir proje. En uç örnek olarak vereyim bir sanayici için bile önemlidir bu durum, kaliteli bir mühendisi işe aldığında o mühendis şehri görüp kaçmamalı. Bu yüzden herkesi ilgilendiren bir konu. Kent Konseyi yaptırımcı bir yapı değil. Kent Konseyi, toplum, belediye ve şehir arasında yapıcı bir köprü gibi düşünün. İleride yaptığımız projelere insanlar parti gözetmeksizin sahiplenecektir. Sahiplenilen projede emin olun başarılı olur bu her şey için geçerli sadece park için değil. Bu projeyi kendinizde bırakmayın halk ile konuşun sorun en güzelini yapalım” ifadelerini kullandı.
“Ağaçları Korumayı göz önünde bulundurduk”
Başkan Yardımcısı Subaşı yapmış oldukları revizyon projesinde, aile çay bahçesinde yer alan ağaçların korunması için ona uygun bir proje ile hareket ettiklerini dile getirdi. Yapmış oldukları proje ile kent terası tarzında bir kamusal alan tasarladıkları ve yaya akışının bu alanda devam edeceğini ifade etti. Subaşı bebekten, yaşlıya bu alanın herkese hitap etmesi gerektiğini ifade ederek projenin buna göre tasarlandığını dile getirdi. Subaşı meydanda küçük bir sahne olduğunu ve bu sahnede mini konserler ve ufak çaplı gösterilerin gerçekleştirileceğini ifade etti. Subaşı park içerisinde 2 adet kafeterya olacağını ifade etti, kafeteryaların alt bölümde ise sergi alanı olarak kullanılacak bir alan tasarlandığını dile getirdi.
“Bir çay bahçesi tasarlamak yerine bir park tasarlamak istedik”
Bir çay bahçesi tasarlamak yerine bir park tasarlamak istediklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Subaşı, “Biz burada çay bahçesi projesi yapmak istemedik, bir park projesi yapmak istedik, fakat mevcut çay bahçesi müşterimizi de kaybetmek istemedik. Bu kitleyi kaybetmeden parkta bulunan kafeteryamız 350 kişiye hizmet edecek kapasitede olacak” şeklinde konuştu.
Başkan Yardımcısı Subaşı bu proje ile çocukların unutulmadığını çocuklar için de ahşap ve doğal malzemeler ile yapılacak küçük bir oyun alanınında yer alacağını ifade etti.
“Engellilere uygun tasarlandı”
Başkan Yardımcısı Subaşı, “ Park projemiz engellilere de uygun bir şekilde tasarlandı, mutlaka her yerde engelli geçişleri ve merdivenlerimiz mevcut” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam