Kent Konseyi Başkanı Özgen: “Hep birlikte Bilecik için çalışacağız”

Kent Konseyi Başkanı Özgen: “Hep birlikte Bilecik için çalışacağız”

Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ve Genel Sekreter Tolga Dedeoğlu, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Ergün’ü ziyaret etti.

Seyfi Özgen, ziyarette yaptığı açıklamada, Kent Konseyi olarak ellerini taşın altına sokarak hep birlikte Bilecik için çalışacaklarını ifade etti.

İyi şeyler güzel şeyler düşünüyoruz”

Yeni binalarını on on beş gün içerisinde aktif konuma getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Özgen; “binamız iki bölümden oluşuyor. Birinci bölüm idari bölüm ikinci bölüm ise atölye üretim merkezi olacak. Kent konseyinin zorunlu olarak kurulması gereken dört adet meclisi var. Kadınlar meclisi, Engelliler meclisi, Gençlik meclisi ve Çocuk meclisi. Biz bu meclisleri kurup hayata geçireceğiz. Bunun dışında; Afad, kültür ve turizm, çevre alt çalışma grupları da var. Mahalle meclisleri kuracağız. Muhtarlık bölgesinde 12 tane mahallemiz var. Mahalle meclislerinde muhtarları, azaları, camide görevli imamların ve müezzinlerin orada ikamet eden memurların buluştuğu bir mahalle meclis seçimi yapacağız. O insanların orada çalışmalarını ve şehrimize katkılarını, sorun ve sorunların çözümünü bunları da belediye meclis toplantılarına getirmelerini sağlayacağız. İyi şeyler güzel şeyler düşünüyoruz. Bunu dışında gönüllülük esası ile kurs açmak isteyen arkadaşlarımız kurs açabilmesini sağlayacağız. Gitar, seramik, İngilizce ve bilgisayar gibi birçok dalda gönüllük esaslı paraya dayalı değil” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam