KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ OLUŞTU

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ OLUŞTU

Bilecik Kent Konseyi Kadın Meclisi 1.Seçimli Genel Kurulu, gerçekleştirildi.

Kent Konseyi hizmet binasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile gerçekleşen genel kurul divan heyetinin seçilmesi ile başladı. Genel Kurulda başkanlığa Tülay Tozoğlu getirildi.

Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ile Kent Konseyi Genel Sekreteri Tolga Dedeoğlu tarafından konseyin yapısı ve oluşumu hakkında sunum gerçekleştirildi.

Başkan Şahin, Genel Kurulda yaptığı konuşmada, ”Kent Konseyi dediğimiz olay aslında bir üst platform. Asıl Kent Konseyini oluşturan unsurlar ve etkinliğini arttıracak unsurlar bu tür meclisler. Sonra konseyin talepleri ya da vatandaşların talepleri. Kadın meclisi zorunlu olan meclislerden biri. Burada konsey içindeki meclisleri besleyen unsurlarda mutlaka mahalle meclisleridir, yani mahalle mahalle örgütlenirse bu meclisler kent yönetimine katkı verebilir, eleştirebilir ve kent için en doğru olanı bu kentte yaşayanlar saptamış olur. O yüzden bu meclisler konseyin olmazsa olmaz birimleridir. En önemli birimleridir. Ama bunu mahallelerden beslemediğimiz durumda çokta verimli olmaz. Mutlaka bunun alt birimleri olarak mahalle birimlerini oluşturmak gerekiyor.” görüşlerini aktardı.

Bilecik’te kadınların kent sorunlarına ilişkin alacağı kararlarda etkin rol oynaması beklenen Kent Konseyi’nin Kadın Meclisi ise şu isimlerden oluştu:

Tülay Tozoğlu, Aynur Dirik, Çiller Bakıcıoğlu, Mürvet Aydın Gedik, Nebile Ünsal, Nalan Gonca Ünal, Menzure Duru.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam