• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KILIÇDAROĞLU’NA 77 İLDEN DESTEK! BİLECİK İSE…?

KILIÇDAROĞLU’NA 77 İLDEN DESTEK! BİLECİK İSE…?

CHP’li il başkanları Holiday İnn Ankara Otel’de bir araya geldi.

CHP'li il başkanlarının Ankara'da yaptıkları toplantı 3 saat sürdü. Toplantıya 77 ilin CHP'li il başkanları katılırken BİLECİK, Kırklareli, Yalova ve Edirne il başkanları toplantıya katılmadı. 

CHP'li il başkanlarının toplantıya ilişkin basın açıklaması yapması bekleniyor.

KILÇDAROĞLU'NA DESTEK BİLDİRİSİ YAYINLAYACAK

Ankara'da bir araya gelen il başkanları Kılıçdaroğlu'na destek bildirisi yayınlayacak. Kurultay tartışmasının yaşandığı CHP'de bu kez mevcut il başkanları, 'bildiri' yayınlamak için düğmeye bastı. CHP'nin mevcut 77 İl Başkanı Ankara'da olağanüstü toplandı. Toplantının ardından 77 il başkanının CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren ve olağan kurultay takviminin işletilmesini talep eden bir bildiri yayımlayacakları öğrenildi.1 Kasım seçimlerinin ardından 39'u eski, 3'ü mevcut il başkanının bir bildiriyle 'Olağanüstü Kurultay' talebinde bulunması, mevcut il başkanlarını harekete geçirdi. 77 İl Başkanı Ankara'da biraraya gelerek, seçimden sonra yaşananları ve 'olağanüstü kurultay' taleplerini masaya yatırdı.Toplantının ardından mevcut il başkanlarının bir bildiri yayınlayacağı öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıklayacak olan mevcut il başkanlarının, yayımlacakları bildiride, 'olağanüstü kurultay' taleplerine de karşı çıkarak, partinin geleceği için olağan kurultay takviminin işletilmesinden yana tavır alacakları bildirildi. CHP'li il başkanlarının toplantıya ilişkin basın açıklaması yapması bekleniyor.

Bilecik'in 4 kurultay delegesi bulunmakta.Ama..

Diğer yandan CHP kurultayında 4 delegeyle temsil edilen Bilecik'in delegeleri  Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Eski İl Başkanı A.Çağatay Karaahmet, Bozüyük Eski İlçe Başkanı Metin Torun, 2007 Genel seçimleri CHP 2.sıra adayı Söğütlü Emekli Öğretmen Nebiye Zobaroğlu olduğu bilinmekte.Bunun yanı sıra CHP parti meclisi üyesi Didem Gültekin  ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün'ün de tüzük gereği doğal delege oldukları için yapılacak kurultayda oy kullanma hakları bulunmakta.Fakat Bilecikli delegelerden mevcut Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu destekleyen henüz bir açıklama yapılmadığı kaydedildi.

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. kılıçlar çekildi bu bir düello – tüzün bizim vekilimiz ama kılıçdarla bu iş yürümüyor. taze kan gerek. genel başkan değişmeli. yaşar bey hangi başkan olursa olsun uyumlu çalışacaktır. ülkenin geleceği açısından ince, feyzioğlu ya da kocasakaldan birisi partinin başına gelmeli.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam