Kimin donattığını duyurmadan adını nasıl yaşatacaksınız?

Kimin donattığını duyurmadan adını nasıl yaşatacaksınız?

Projenin adının yeterince duyurulamadığından yakınan Yel, “Bozüyük Belediye Başkanı belediyenin parasıyla birkaç tane ilk ve ortaokuluna diz üstü bilgisayar aldı diye tören düzenleyen ve basında boy boy haber yaptıran Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili, acaba gelen bu ilk tır için tören yapamaz mıydı?”dedi.

Yel şunları kaydetti:

“Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2014 – 2015 Öğretim yılı 2. Döneminde “BİR SINIF DONAT ADINI YAŞAT” adında bir proje üretilmiş ve bir kampanya başlatılmıştır. Kampanya ile okullarda bulunan sınıflarımızın yeni tip öğrenci masası ve sandalyeleri ile donatılması hedeflenmiştir. Gönüllü kişi veya kuruluşlardan bu kampanyaya katılarak okullarda bulunan eski tip sıraların yenilenmesine yardımcı olmaları istenmiştir.

 Bu kampanya birçok kişinin olduğu gibi bizimde takdirimizi kazanmıştır. Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü yaklaşık bir ay önce yapmış olduğu bir açıklamada o gün itibariyle kampanya sonucunda 35 sınıfın yeni tip kolej sırası ile donatıldığını açıklamıştır.

 Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi olarak başta Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak üzere emeği geçen herkese ve bu kampanyaya maddi, manevi destek veren tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kampanyaya destek vermek, daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlamak ve diğer ilçelerimize de örnek olması adına görmüş olduğumuz bazı eksiklikleri dile getirmek istiyoruz. Okullarda ve öğretmenler odalarında yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde;

Bu proje kapsamında Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başkanlığında bir komisyon kurulduğundan bahsedilmektedir. Ancak; bu komisyonda kimlerin olduğunu hemen hemen hiç kimse bilmemektedir.

Okullara resmi veya gayri resmi yollarla gönderilen hiçbir yazı bulunmamaktadır. Başlatılan kampanya sadece müdürler toplantısında sözlü olarak duyurulmuştur.

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinde konu ile ilgili bugüne kadar sadece 3 haber yayımlanmıştır. Bu haberlerde ise İlçe Milli Eğitim Müdürü kendi fotoğraflarını kullanmış ve haber içeriğinde böyle bir projenin varlığından bahsedilmiştir.

Bu kampanyanın duyurulması için basın yayın organları hemen hemen hiç kullanılmamıştır. Böyle bir kampanyanın varlığından sınıfları donatılan okullar hariç başka okullarda görev yapan birçok öğretmenin dahi haberi bulunmamaktadır.

Anladığımız kadarıyla bazı iş adamları aranarak sınıf donatmaları teklif edilmiş ve olumlu cevap verenlerle kampanya yürütülmektedir.

Kampanya ile ilgili yukarıdaki tespitlerimizi belirttikten sonra aklımıza takılan bazı soruları da buradan sormak istiyoruz.

Kampanya başlatıldıktan sonra ilk destek hayırsever iş adamı Sayın Bahattin ŞEKER’den gelmiştir. Kampanya kapsamında Saffet Şeker Ortaokulunda bulunan 9 sınıf için 144 takım çift kişilik öğrenci sırası ve 9 yeni model öğretmen sırası alınmış ve okula hibe edilmiştir. Bu haber İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinde 12.03.2015 tarihinde “ Bir sınıf donat adını yaşat projemiz ilk meyvelerini verdi. Saffet Şeker Ortaokulumuza proje kapsamında 9 sınıf donatım takımı ve öğretmen masaları kazandırıldı “ şeklinde yayımlanmıştır. Bu gün itibariyle bu haberin okunma sayısı 50 dir.

 Bozüyük Belediye Başkanı belediyenin parasıyla birkaç tane ilk ve ortaokuluna diz üstü bilgisayar aldı diye tören düzenleyen ve basında boy boy haber yaptıran Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili, acaba gelen bu ilk tır için tören yapamaz mıydı? Böylece bu kampanyayı daha geniş kitlelere duyuramaz mıydı? Sayın Bahattin ŞEKER’in hayırsever bir iş adamı olduğunu Bilecik’te bilmeyen yoktur. Sayın Bahattin ŞEKER, şu anda Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik Milletvekilidir ve aynı zamanda 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde yine Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekili adayıdır. Yoksa Sayın Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü kendisini 6 aylık sürelerle bu makama görevlendirenlerden mi çekinmiştir? Bu makamdaki görevi 21 Temmuz 2015 tarihinde sona erecek olan İlçe Milli Eğitim Müdürü yeniden görevlendirmezler diye mi korkmuştur? Tabi bu soruların cevabını bizim bilmemiz mümkün değildir. Bu soruların cevabını Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürü vermelidir.

 Uygulanan projenin adı “ BİR SINIF DONAT, ADINI YAŞAT “ tır. Şu an itibariyle belki 40 dan fazla sınıf donatılmıştır. Ancak, daha bu sınıfları kimin donattığını bilen yoktur. Doğrusu merak ediyoruz. Kimin donattığını duyurmadan adını nasıl yaşatacaksınız?

 Son söz olarak diyoruz ki! Her ne kadar eksikleri olsa da proje güzel, niyet halistir. Okullar bizim okullarımız, çocuklar bizim çocuklarımızdır. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitimlerine devam etmelerini sağlamak adına kampanyaya destek veriyor ve imkânı olan herkesi de destek vermeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam