Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Kitap Kurtları Ödüllendirildi

 

 
Uygulamaya dair okul tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı:
Kitap okumak, zor kazanılan alışkanlıkların başında yer alır. Birçok insan yaşamı boyunca bir kitap okuyabilmiş değildir. Bazı insanlar sadece meslekleriyle ilgili kitapları tercih ederken bazıları da okul hayatından sonra mesleki kitaplara bile bakmaz ve bilgilerini güncelleştirme gereği duymaz.
Kitap okuma alışkanlığı toplumsal ve kültürel gelişmişlikle doğru orantılıdır; çünkü gelişmiş ülkelerde kitap okuyan insanların sayısı, gelişmemiş veya gelişmekte olan ülkelerde göre daha fazladır. Kitabın insan yaşamına kattığı çok değerli şeyler vardır. Bu sadece bilgi olarak sınırlandırılamaz. Bilgi kaynağı dışında kitaplar, insanın yaşamdan zevk almasını, iyi zaman geçirmesini ve eğlenmesini sağlar; gerçekçi düşünme, okuduklarını, duyduklarını doğru ve tam anlama, akıcı ve anlaşılır anlatım becerisi kazandırır. Kitap okuyan bireyin duyguları ve düş dünyası harekete geçer ve yaşama bakış açısı genişler.
Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu olarak biz de öğrencilerimizin severek, anlayarak, bilinçli okuma yapabilmesi ayrıca okunan kitapları değerlendirip kendi cümleleriyle ifade edebilmesi, yorumlayabilmesi ve öğrencilerimize alışkanlık kazandırarak okumayı hayatlarının vazgeçilmezi haline getirmek amacıyla Türkçe öğretmenlerimizin önderliğinde yıl boyunca okuma adına büyük bir çalışma yürüttük.
Bu çalışma sayesinde öğrencilerimizin büyük çoğunluğu zevkle kitap okurken belli bir seviyenin üstünde kitap okumayı başaran öğrencilerimize de karnelerle beraber hediyelerini vererek ikinci bir heyecan yaşatmış olduk.
Ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizden 8000 sayfa okuyarak okuma kuşağını tamamlayan Zekeriyya Acılar ile Doğa Dikici bisiklet,7000 sayfa okuyan Aleyna Kaşaltı ile Böke Ecenur Alyaz öğrencilerimiz fotoğraf makinesi,5000 sayfa okuyan Azra İlay Oral öğrencimiz Mp3 çalar,3000 sayfa okuyan Mustafa Enes Başaran öğrencimiz de voleybol topu aldılar.
Türkçe öğretmenlerimiz yıl boyunca teneffüs ve öğle arası vakitlerinden feragat ederek öğrencilerimizin kitaplarını dinleyip değerlendirmede bulundular. Bu gayret ve fedakarlıklarından dolayı öğretmenlerimize teşekkür eder öğrencilerimizi de göstermiş oldukları büyük başarıdan dolayı tebrik ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam