• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KİTAP SÖYLEŞİ PROGRAMI YAPILDI

KİTAP SÖYLEŞİ PROGRAMI YAPILDI

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen Kitap Söyleşi Programları bu yıl da devam ediyor. Yeni eğitim öğretim yılının ilk Kitap Söyleşi Programı, Osmangazi Ortaokulunda gerçekleştirildi. Söyleşiye İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Yazır, Şube Müdürleri Erdoğan Kaba, Cuma İvrendi ve Osman Bat, Maarif Müfettişi Erdal Bayram, Hukuk Hizmetleri Yetkilisi Ebru Aşıcı, Okul Müdürü Adem Eren ve okul öğretmenleri katıldı. Bu ayın kitabı olarak seçilip okunan Salman Khan’a ait “Dünya Okulu” adlı kitapla ilgili söyleşi yapıldı, yorum ve eleştiriler dile getirildi. Etkileyici olan bölümler üzerinde duruldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kitap Söyleşi Programlarında her ay için okunacak bir kitap belirleniyor ve her ay farklı bir okulda söyleşi düzenleniyor. Bu söyleşilerle okullarda ve Bilecik’te kitap okuma ile ilgili bir farkındalık oluşturarak bu konuya dikkat çekmek amaçlanıyor.

Osmangazi Ortaokulu Müdürü Adem Eren, söyleşi programına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve söyleşiye katılan öğretmenlerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Salman Khan ´ın bu kitabında, eğitim konusuna farklı bir bakış açısı getirdiğini ve yeni ufuklar açtığını dile getirdi. Khan Academy’nin de kurucusu olan Salman Khan’ın geleceğin okulları, öğretmen-öğrenci ilişkisi ve teknolojinin eğitime katkıları konusunda önemli tespitler yaptığını, kitabın eğitimciler için önemli bir eser olduğunu kaydetti.

Kitap Söyleşi Programlarıyla Milli Eğitim Müdürlüğü ve öğretmenler, velilere ve öğrencilere örnek olabilecek bir etkinliği gerçekleştirdiğini kaydeden Durmuş, söyleşiye katılan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti. Çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam