Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Mezuniyet Coşkusu

 

Bilecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi 2011-2012 33. Dönem mezunlarını verdi. Bilecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi okul bahçesinde düzenlenen tören açılış konuşmasıyla başladı. 
Okul Müdürü Meryem Avcu yaptığı konuşmada, herkesin bir hedefi olması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada size yolunuzu, aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. İleriki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile” dedi.
Mezun öğrenciler adına Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğrencisi Elif Ekinci konuşma yaptı. Ekinci,” Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı hüzünlendiren bir andayız, hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını beklentilerle ve ümitlerle açıyoruz” diye konuştu.
Törende, Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Alanı öğrencileri yıl içerisinde yaptıkları kostümleri sergiledi. Giyim Üretim Teknolojileri alanında eğitim ve öğretim gören öğrenciler de hazırladıkları defileyi izleyicilere sundu. 
Hem Meslek Lisesi hem de Anadolu Meslek Lisesini bünyesinde barındıran okulda iki tane okul birincisi seçildi. Okul birincilerine plaketlerini Vali Halil İbrahim Akpınar'ın eşi Dr. Nihal Akpınar verdi. Ardından mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.
Programa, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Halk Eğitim Müdürü Ali Kutlu, İl Eğitim Denetmeni Başkanı Saadettin Uğurlu, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam