KIZILAY 3 GÜN KAN TOPLAYACAK

KIZILAY 3 GÜN KAN TOPLAYACAK

Çınar Ramazanda kan vermenin dinen bir sakıncasının olmadığını da vurgulayarak  Bilecik Merkezde üç gün kan bağış kampanyası düzenlediklerini ifade etti. Türk Kızılay’ı Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar şu açıklamada bulundu:

“Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır”

“Ramazan ayı olması nedeniyle kan bağışı sayılarında azalma meydana geldiğinden 3 günlük kan bağış programı düzenlendiğini, Bu sıkıntının yaşanmaması açısından tüm halkımızın kan bağışı desteğine bekliyoruz. Bir ünite kandan 3 kan ürünü elde edildiği düşünüldüğünde yapılan bağışların da önemi daha çok ortaya çıkmaktadır. Unutmayalım ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” diye açıklamada bulundu

Ramazan da kan vermenin dinen bir sakıncasının olmadığına dair müftülüklerimizin bildirileri vardır. Kanın hangi saatte verileceği konusunda farklı görüşler, yorumlar olsa da genel olarak Ramazan da kan vermenin dinen bir sakıncası olmadığı görüşü dile getirilmektedir.

İlimizdeki iftar sonrası yapılacak olan kan bağış kampanyasına, 18-65 yaş arasında olan her vatandaşımızı yanlarında T.C kimlik numarası içeren bir kimlik belgesi ile katılımlarını bekliyoruz.”

Tarih: 08-09-10 / 07 / 2015 (3Gün)

Yer: Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi

Saat : 21:00-00:00 (saatleri arasında)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam