Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“Kızılay Hiçbir Ayrım Gözetmeden Yardım Elini Uzatır”
Sosyal Medyada Paylaş
5 Kasım 2013
admin

“Kızılay Hiçbir Ayrım Gözetmeden Yardım Elini Uzatır”

Dr. Dağlı, 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Kızılay'ın yardım kurumu, yardımın da insancıl bir duygu ve bunun da insanları yücelten bir düşünce olduğunu belirterek, düşüncenin yaygınlaşmasının da dünyayı güzelleştirdiğini kaydetti.

Kızılay'ın barış içinde bir arada yaşamayı sağladığını ve insanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirdiğini ifade eden Dr. Dağlı, şunları aktardı:

“Kızılay, savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayanlara yardım eder. Depremden, selden, yangından zarar görenlerin yardımına koşar. Felakete uğrayanların barınmaları için çadır, battaniye yiyecek, giyecek dağıtır. Yaralananların iyileşmeleri için geçici hastaneler kurar. Savaşta yaralanan askerlerin iyileşmeleri için çaba gösterir. Onlara her tür yardımda bulunur. Kızılay salgın hastalık durumlarında hastalara yardım eder. Aşevleri açar, aşevlerinde yoksul, kimsesiz, düşkün yurttaşlara yiyecek ve içecek verir. Yurt içinde ya da yurt dışında deprem, sel baskını, savaş olur olmaz Kızılay depolarını açar, felaket bölgesine çadır, battaniye, giyecek, yiyecek, kan ve ilaç gönderir. Bu yardımların dağıtımını sağlar. Kızılay ülke içinde ve ülke dışında yaptığı bu yardımları, üyelerin ödentileri, yardımseverlerin bağışları ve öğrencilerin satın aldıkları Kızılay pullarından elde ettiği gelirlerle karşılar. Kızılay, hiç bir ayrım gözetmeksizin doğal yıkımlara uğrayanlara, savaş yaralılarına, düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara, din, dil, ulus ayrımı yapmadan yardım elini uzatır. Kızılay gerektiğinde aynı amaçlı Kızılhaç, Kızılaslan, Güneş gibi yardım kuruluşları ile işbirliği yapar. Kızılay gençlik kampları, aşevleri, hastaneler, dispanserler, kan merkezleri gibi sağlık ve yardım kuruluşlarını çalıştırır.'' 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım