KIZILAY’DA 3. ÇINAR DÖNEMİ

KIZILAY’DA 3. ÇINAR DÖNEMİ

ERHAN TOKA – Türkiye Kızılay Derneği Bilecik Şubesi’nin 2016 yılı olağan kongresi gerçekleşti. 6 Şubat 2016 Cumartesi günü Kültür sitesinde yapılan kongrede mevcut Başkan Selami Çınar ve yönetimi tekrar seçildiler.Tek listeyle gidilen kongrede Tüzük gereği son kez aday olan Çınar yaptığı konuşmasında;

“Türk Kızılay’ının misyonu şudur;”

“11 Haziran 1868 tarihinden bu yana 147 yıldır ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında afet, savaş ve çatışmalardan olumsuz şekilde etkilenen insanların çaresizliklerini gidermek, kaderlerini dindirmek, üzüntülerini sevince dönüştürmek için gayret gösteren Türk Kızılay’ı üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getirmenin çabası içinde olmuştur. Bundan sonrada olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullanarak şunları aktardı:

“ Bütün afetlerde milletimizin yanında yer alarak görevini yerine getirmiştir”

“Türk Kızılay’ının misyonu şudur; Toplumunun güç ve kaynaklarını harekete geçirerek, insan saygınlığının korunması doğrultusunda her şartta ve her zaman muhtaç ve korumasız insanlara yardım etmek ve toplumun afetlerle mücadele kapasitesini geliştirilmesini desteklemektir. Bütün toplumu kucaklayan ve bütün toplumu kucakladığı, yerel ve milletlerarası seviyede saygınlığını ve hizmet kalitesini devamlı geliştirme vizyonu ile hareket eden Türk Kızılay’ı; Türkiye’de  meydana gelmiş bütün afetlerde de, milletimizin yanında yer alarak görevini yerine getirmiştir, bundan sonra meydana gelecek tabii afetlerde de yine milletimizin yanında yer almaya devam edecektir.

“Sizlerden beklediğimiz, bu Kızılaycılık ruhuna sahip çıkmanız”

Türk Kızılay’ı Bilecik Şubesi olarak ilimize kazandırmaya çalıştığımız Kan Alma Biriminin yer sıkıntısı olmasından dolayı gerçekleşememektedir. Sayın Valimize durumumuzu arz ettik fakat bir sonuç alamadık. Kan Alma Birimi ilimize istihdam yaratacaktır. Bu yüzden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kızılay Bilecik Şubesi ilimizde kapalı bir şube olmaktan ziyade çalışır bir kurum haline gelmiştir; Çalışmalarımız neticesinde şubemize bir personel ve ara tahsis edilmiştir. Sizlerden beklediğimiz, bu Kızılaycılık ruhuna sahip çıkmanız ve bu hizmete omuz vererek, en yüksek yerlere taşımamızda yardımcı olmanızdır. Bu da ancak siz değerli halkımızın yardımlarıyla, her türlü destekleriyle ve bilinçli Kızılaycılıkla gerçekleşmesi mümkün olur.

Sözlerime son verirken hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Kongremize teşriflerinizden dolayı hepinize şükranlarımı arz ediyorum.”

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

Selami Çınar(Şube Başkanı), Turgut Sezen, Nail Özdemir, A.Özgür Çubukçu, Mustafa Turhan

ŞUBE DENETÇİSİ ASİL ÜYELER

Kazım Çelik, Necati Yılmaz

GENEL MERKEZ GENEL KURUL ASİL DELEGELERİ

Selami Çınar, Turgut Sezen 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam