KIZILDAMLAR KÖYÜ CAMİİ AÇILIYOR

KIZILDAMLAR KÖYÜ CAMİİ AÇILIYOR

 

HASAN GÜNER
Muhtar Gezen ve Kızıldamlar Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Emekli İmam Bekir Çiftçi, tüm Bilecik halkını 6 Temmuz'daki açılışa davet etti.
Yapılacak cami açılışına tüm Bilecik halkını davet eden Gezen, “Göreve başladığımızdan bu tarafa yaptığımız hizmetleri saymam gerekirse; ilk olarak iki katlı köy kahvehanesi inşaatını bitirdik. İlave bir su deposu yaptık. Yollarımızda genişletme yaptık. Yol kenarlardaki eski evleri yıkarak yeni yapılan evlerde yolların genişlemesine dikkat ettik. Köyümüzün ihtiyacı olan düğün salonumuzu yaptık fakat şu anda onu camimizin inşaatı sürdüğü için cami olarak kullanmaktayız. Köyümüze ait yem kırma değirmeni ve mezarlık duvarlarımızı yaptık. Stabilize olan yollarımız asfaltlandı.
Çocuklarımızın okula giderken çamur olmamaları için karşı mahallemizde olan 700 metrelik stabilize yolumuzu asfalt yaptırmak istiyoruz. Bunun dışında barajdan gelen kapalı sistem sulamaya kavuştuk. Yapmak istediğimiz işlerden birisi de 30 yıldır Kurtköy'den gelen içme suyumuzun irsaliye hattının daha güzel bir biçimde yapılmasıdır.
2010 yılında başlayan camimizi sıfırdan yaptık. Bizim köylümüz Selanik göçmenidir. Selanik'ten gelen köylülerimiz burada kilise olarak anılan bir yeri camiye çevirmişler. Fakat orası, duvarlarının çatlakları dolayısıyla içine girip çıkmaktan korktuğumuz bir yerimizdi. Desteklerin sayesinde bu camimizi yaklaşık olarak 17-18 ay içerisinde 210 metrekare olmak şartıyla bitirdik. 6 Temmuz'da bunu açacağız. Bize yardım edenleri ve tüm Bilecik halkını davet ettik.
Önce İstanbul'daki kendi köylülerimizden gelen büyük yardımlara teşekkür ediyoruz. Tabi ki Bilecik'teki işadamlarımız ve bizleri seven kardeşlerimizden gelen yardımlara da teşekkürler. Yardımda bulunan kendi köylülerimiz büyük gayret gösterdiler. Bu arada bizi destekleyen bütün kurumlara teşekkür ediyor, 6 Temmuz'daki cami açılışımıza herkesi bekliyoruz.” diye konuştu.
 
“EKONOMİK OLARAK ÇOK İYİ DURUMDAYIZ”
Köyün ekonomik anlamda çok iyi durumda olduğunu belirten Muhtar Gezen, “Köyümüz 100 hanedir ve 330 nüfusa sahiptir. Köyümüzün ekonomik olarak şu anda çok iyi durumda olduğunu tahmin ediyorum. Diğer köylere bakarak burada hayvana dayalı bir çiftçilik yapılıyor. Köyümüzde yaklaşık olarak 1500 büyükbaş hayvan olduğu bilinmektedir. Bizim diğer köyler gibi Ziraat Bankası'na borcu olan hiçbir ferdimiz yoktur. Tarım Kredi Kooperatifine ufak tefek borcu olan komşularımız vardır ama her ne kadar olsa da onlar bu borçları şu anda karşılayacak durumdalar. Köyümüz birbirine çok bağlı ve gelecekteki hizmetleri hak edecek bir köydür. Bütün köylülerimizin bana vermiş oldukları destekten dolayı ben de çalışmak zorundayım. Hizmeti iyi verdiğime inanıyorum. Genç bir kardeşimizin bu işi iyi bir tempoyla yapıp, bu köyü daha iyi yerlere götürmesini istiyorum. Yine de bende bu görev aşkı devam etmektedir. Herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam