KIZILDAMLAR’DA 2.KESTANE KABAĞI FESTİVALİ

KIZILDAMLAR’DA 2.KESTANE KABAĞI FESTİVALİ

Kızıldamlar Köyü’nde gerçekleştirilen festivale Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, daire müdürleri, ziraat odası başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR:

“DİĞER KÖYLERE ÖRNEK OLACAK BİR ETKİNLİK”

Üretime kıymet vererek, üründeki kaliteyi önemsediğini ve tanıtımı içinde elinden gelen gayreti gösterdiğini ifade eden Nayir, şöyle konuştu:

“Kızıldamlar köyümüz diğer köylerimize örnek olacak faaliyetlerinden birini daha bugün burada gerçekleştiriyoruz. Böyle güzel bir törende, ilimizin bu güzel bölgesinde bulunmaktan duyduğum mutluluktan bahsederek sözlerime başlamak istiyorum.

Kızıldamlar Köyümüz bugüne kadar çok güzel faaliyetler gerçekleştirdi, güzel örnekler oluşturdu. Her şeyden önce bir sivil toplum gereğine inanarak, bir dernek aracılığıyla bu tür faaliyetleri organize etme başarısını sağladı. Gencinden, çocuğundan, yaşlısına kadar kültürüne sahip çıktığını gösterdi. Geleneklerini, halk oyunlarını unutmamak için bir gayret gösterdi. Hatta ilimizi bu anlamda temsil makamına kadar ulaştı. Üretime kıymet verdi ve üretimdeki kaliteyi önemsedi. Bunun kanıtı için de elinden gelen gayreti  yerine getirerek yine bu konuda emeklerinin karşılığını almak, ihtisas sahibi olmak için de gerekli gayreti gösterdi. Bunlar, benim tarafımdan da takdirle karşılanıp yakından izlenen konular oldu. Bugün artık üretimin karşılığını alması, artı değer etmesi için çok önem arz ediyor. Eğer bu fiyatını bulduğu takdirde köylülerimiz kendi köylülerine, üretme, tarıma daha bağlı hissedecekle. Bugün burada bu festivalle emeklerinin karşılığını görmek için neler yapıldığına hep beraber şahit oluyoruz."

Konuşmaların ardından kabak yetiştirme yarışmasında birinci olan İsmail Yıldırım'a, Vali Nayir, ikinci olan Mustafa Gezen'e CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, üçüncü Mesut Tuzcu'ya 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç tarafından ödülleri verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam