KKTC’DEN BİLECİK’E ZİYARET

KKTC’DEN BİLECİK’E ZİYARET

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin'in de hazır bulunduğu ziyarette Belediye Başkanı Selim Yağcı, ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti belirterek, Kaya ve beraberindekilere teşekkür etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefke Belediye Başkanı'nı, Osmanlı Devleti'nin kuruluş toprakları olan Bilecik'te ağırlamaktan dolayı ayrıca mutlu olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı konuklarına; Bilecik ve Bilecik Belediyesi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ve beraberindekiler ise Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuğu Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya'ya, üzerinde Osmanlı Arması bulunan bir tabak hediye ederken, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ise Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya, Tarih Osmaneli Evleri'nin bulunduğu bir tablo hediye etti.

Ziyaret, Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın konuklarını kapıda uğurlaması ve Bilecik Belediye Sarayı önünde hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve beraberindeki heyet, Bilecik Belediyesi ziyareti sonrasında Şeyh Edebali Türbesi'ni ziyaret etti.

Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görevlisi Arkeolog Umut Özdemir, Belediye Başkanları Kaya ve Şahin ile beraberindekilere, Şeyh Edebali Türbesi, Orhangazi Cami ve tarihi yerler hakkında bilgi verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam