KOALİSYON MUHALEFETİ KARIŞTIRDI

KOALİSYON MUHALEFETİ KARIŞTIRDI

7 Haziran genel seçimleri sonucunda Ak Parti’nin  tek başına iktidar olacak oyu alamamasından dolayı ortaya koalisyon ya da erken seçim seçenekleri çıktı. Şu anki süreçte devam eden “Ak Parti hangi partiyle koalisyon kuracak? ” “Erken seçim kapıda mı?” soruları yanıtını ararken süreç Bilecik’teki siyasetçileri de gerginliğe sürükledi.

“AKP hep MHP destekliydi”

Ak Parti ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının ardından Eski CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet sürecin MHP’yle devam edeceğini  savunarak bu durumu sert bir dille eleştirdi. Karaahmet sosyal medya hesabı üzerinden gösterdiği tepkide “ , “MHP destekli AKP azınlık hükümeti görünen , seçime ne gerek vardı zaten AKP hep MHP destekliydi” ifadelerinde bulundu.

“SEN ÖNCE İL BAŞKANLIĞINA OTUR”

Karaahmet’in bu açıklaması üzerinde MHP İl Başkanı Ahmet Gürses de Karaahmet’e sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. Gürses Karaahmet’e Bilecik CHP il başkanlığında çıkan karışıklık üzerinden ağır bir şekilde yüklenerek   “MHP destekli AKP azınlık Hükümet'i kurulacağı kehanetinde bulunan Say'ın Çağatay Karaahmet bir sabah en erken siz Kalkıp CHP il başkanlğı koltuğuna oturun sonra bu Konuları değerlendirirsiniz” ifadelerinde bulundu.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam