Kocası vefat edene maaş bağlanıyor

Kocası vefat edene maaş bağlanıyor

 

Bozüyük Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hayri Özcan, eşi vefat eden, geliri ve hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan kadınlara maaş uygulamasından 106 kadının yararlandığını bildirdi. 
Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, programın, çalışma imkanı olmayan dul kadınların düzenli gelire sahip olmasının hedeflendiğini belirtti. 
Programın hedef kitlesini, kadınların yoksulluktan daha fazla etkilendiği gerçeğinden hareketle resmi nikahlı eşi vefat etmiş, muhtaç durumda bulunan, kanunla kurulu sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir almayan kadınların oluşturduğunu ifade eden Özcan, şunları kaydetti: 
''Herhangi bir yaş sınırlaması bulunmayan uygulamada, özellikle küçük çocukları olup da çalışma imkanı bulunmayan ya da çalışma gücünü kaybetmiş dul kadınların düzenli bir gelire sahip olmasının sağlanıyor. Vakfımızca vatandaşlarımızın başvuruları alınarak gerekli incelemelerin yapılmasının ardından vakıf mütevelli heyeti kararıyla muhtaçlığı onaylanan kadınlara, muhtaçlıkları devam ettiği süre içerisinde aylık 250 lira tutarında ve iki aylık periyotlarla düzenli nakdi sosyal yardım şeklinde gerçekleşecektir. Kendisine maaş bağlanan kişilerin durumları, Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Bilgi Sistemi ile sosyo-ekonomik ve medeni durumlarında değişiklik olup olmadığı her ay yapılacak on-line sorgulamalar ve her yıl yapılacak sosyal inceleme ile takip edilecektir. Bu takip sonucunda sosyo-ekonomik ve medeni durumlarında değişiklik tespit edilen, gayri resmi birliktelik yaşayan faydalanıcıların yardımları iptal edilecektir.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam