• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KÖFTECİOĞLU “BOZÜYÜK’TE BİR OY PATLAMASI YAPACAĞIZ”

KÖFTECİOĞLU “BOZÜYÜK’TE BİR OY PATLAMASI YAPACAĞIZ”

Gazetemiz sahibi Mehmet Ergün ile bir süre sohbet eden Köftecioğlu ve İşlek 1 Kasım seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlandıklarını belirttiler.

“Bozüyük’te bir oy patlaması yapacağız”

MHP Bilecik 1. Sıra adayı Murat Köftecioğlu, her iki adayın da halkın içinden bir aday olduklarını vurgularken seçim çalışmaları sırasında da Bilecik halkından sıcak bir ilgi gördüğünü belirtti.Özellikle Bozüyük’teki MHP seçmeninden umutlu olan Köftecioğlu, “Biz Bozüyük’te kendimizi ifade etme zorunluluğumuz yok. Bozüyük bizi tanıyor, bizde Bozüyük’ün seçmenini tanıyoruz. Dolayısıyla ikili diyaloglarımızı kullanarak Bozüyük’te bir oy patlaması yapacağız.”ifadelerine yer verdi.

“Bilecik halkı iyi ve kötü gününde yanında olan adayları istiyor”

Her iki adayın da yeni yüzler olmasının kendilerine hem olumlu hem de olumsuz şekilde yansıdığını belirten Köftecioğlu, “Yeni yüzler olmanın artısı, her zaman için kişiler yeni yüzler, yeni simaları önemser. Muhakkak bir şans vermekten taraf hareket eder. Olumsuz yanı da tanımadıkları için tereddüt geçirir. Biz o tereddüdü yıkma noktasında her yere, köylere, ilçelere ulaşmaya çalışıyoruz. Sıcak temas kurmaya çalışıyoruz. Köydeki ninemizle,dedemizle muhabbet etmeye çalışıyoruz. Şehirde ise basınla, billboardlarla, sanal alemle halkımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bir de esnaf gezisiyle kişilerle temas kuruyoruz. Bu şekilde de bu açığı kapatacağız inşallah.”dedi.

Bilecik halkının kendilerinden genel olarak iyi ve kötü günlerinde seçim öncesinde olduğu gibi seçim sonrasında da yanlarında olmasını istediğini dile getiren Köftecioğlu, “Türkiye’deki bütün seçmenlerin şu kanaatte olduğunu düşünüyorum; seçildikten sonra da birlikte olmak istiyor. Seçildikten sonra kabuğuna çekilen bir siyasetçi istemiyor. Dolayısıyla bir derdi olduğunda, bir düğünü olduğunda nasıl seçim zamanı siyasetçi yanındaysa, ondan sonra da onu görmek istiyor. Bileciklinin de bundan farklı bir talebi yok. Zaten iş yürüyor. Yapılacak işlerde zaten bir problem yok. Yapılamayacak işlerde zaten yapılacak bir şey yok. Dolayısıyla bir sıkıntı yok aslında. Bunlar da bizim her zaman yaptığımız şeyler. Çünkü esnafım ve ticaretle uğraşıyorum. Yıllardır bu işin içerisindeyim. Halkla iç içeyim. Bu benim artım diye düşünüyorum. “dedi.

“Bu seçimlerin belirleyicisi Bozüyük’tür”

Özellikle Bozüyük seçmeninden kendilerine destek olmalarını bekleyen Köftecioğlu, şöyle konuştu:

“7 Haziran seçimlerinde Bahattin Bey ve Hüseyin Bey partimizin adayı olarak yola çıktılar. Seçimlerin sonucunda nasip bu şekilde tezahür etti. Sonuçta kaybedilen bir vekilliğimiz oluştu. Kendileri bu dönem aday olmayacaklarını genel merkezimize bildirdiler. Tabi aday olmayacakları zaman partimiz adaysız kalmayacak düşüncesiyle aday adaylığı başvuruları yapıldı. Şu anda da sizin huzurunuza hocamla birlikte aday olarak geldik. Bu aşamada Bozüyük MHP’nin kalesi. Biz kendi adımıza 4 yıldır ilçe başkanlığı yaptık. Bahattin Bey’in seçildiği ilk dönem, onun çalışmalarını yürüten ekibin başındaydım. Çük güzel bir yönetimimiz ve çok güzel birlikteliğimiz oluştu.

Biz Bozüyük’te kendimizi ifade etme zorunluluğumuz yok. Bozüyük bizi tanıyor, bizde Bozüyük’ün seçmenini tanıyoruz. Dolayısıyla ikili diyaloglarımızı kullanarak Bozüyük’te bir oy patlaması yapacağız. Biz diğer taraflardaki tanınırlığımızı artırmaya çalışıyoruz. Bizi tanımalarını sağlamaya çalışıyoruz. Ama bu seçimin belirleyicisi Bozüyük’tür. Bozüyük kararını bizden yana verirse bir sonraki dönemde inşallah bir sonraki dönemde vekil olarak buraya geleceğim.”

“Terörü bitirmek için 400 milletvekili değil 400 gün istiyoruz”

Son günlerde yaşanan terör olaylarını da değerlendiren Köftecioğlu, şu ifadelerde bulundu:

“Terörsüz ve tereddütsüz bir Türkiye sloganımız var. Teröre ne şekilde olursa olsun karşıyız. Biz parti olarak 1999-2002 yıllarındaki koalisyon hükümeti dönemimizde aktif çalışmalarımız ve katkılarımız neticesinde terörü bitirdik. Ama bu iktidar ne hikmetse terörü şaha kaldırdı. İyi niyetçi çalışmalarının ürünü de olabilir, farklı düşüncelerin ürünü de olabilir ama bu dönemde terörün atağa kalkması söz konusu oldu. Biz diyoruz ki, eğer bize iktidar görevi verirseniz biz terörü bir kez daha bitiririz. Çözümleri de bizde mevcut.”

Sayın Cumhurbaşkanımız, siyasetin içerisinde halen. 400 milletvekili verseydiniz bu terör olmazdı, analar ağlamazdı gibi ifadeler kullanıyor. Biz 400 milletvekili istemiyoruz, bizim vekillikle işimiz yok. Bize 400 gün süre verin biz bu terörü bitirelim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam