KÖKTEN ÇÖZÜM İÇİN…

KÖKTEN ÇÖZÜM İÇİN…

Milano Saç Tasarım ve Lazer Epilasyon Güzellik Salonu Bilecik’te erkeklere lazer epilasyon hizmeti vererek alanında bir ilklere imza attı . 1995’ten beri Bilecik’te faaliyet gösteren Milano Saç Tasarım ve Lazer Epilasyon Güzellik Salonu işletme sahibi Murat Dinç; güzellik, cilt bakımı, saç tasarımı alanlarında aldığı eğitimlere lazer epilasyonu da ekleyerek böyle bir hizmeti Bilecik’e sunmak istediklerini ifade etti.

Bilecik’te bilecik lazer epilasyon özellikle erkeklere yönelik lazer epilasyon konusunda eksikliğin olduğunu fark ettiklerini bu nedenle bu hizmeti Bilecik’e sunduklarını belirten Dinç sözlerine randevu ile sadece erkeklere değil haftanın bir günü de bayan estetisyen ile bayanlara da uygulama yaptıklarını belirtti.

 

manşet 2

mdestetik Lazer Epilasyon Salonu Uzman estetisyeni Fırat Karadağ lazer epilasyon uygulamalarına yönelik bilinmesi gereken önemli noktalar hakkında bilgi verdi.
Yeni teknolojilerin gelişmesiyle birlikte ağda, cımbız, jilet gibi geleneksel tüy alma teknikleri yerine lazer sistemleriyle istenmeyen tüylerden kurtulmanın daha popüler hale geldiğini belirten Karadağ, bu sayede insanların daha kısa sürede daha sağlıklı olarak istedikleri sonuçlara ulaşabildiğini belirtti.

Lazer epilasyon nedir?

Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyon ‘ da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür lazer epilasyon ‘da.

Lazer epilasyon kimler için uygundur?

12 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese lazer epilasyon uygulanabilir. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez.Lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?
Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir. Her seansın süresi ne kadardır? Bu süre lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, bacaklar 1 saatlik sürede yapılabilir.

Lazer epilasyon tedavisi sonrasında cildimizde bir farklı görüntü ortaya çıkarmı?

Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 – 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden lazer epilasyonda yanık riski çok daha azalmaktadır.

Tek bir seans lazer epilasyon ile tüylerden kurtulmak mümkün müdür?

Hayır, mümkün değildir çünkü kıl köklerinin hepsi uygulama anında aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama anında olgun fazda (anogen) olan kılların kökleri etkilenir. İstirahatte (katogen) ve gerileme (telogen) fazlardaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için ek lazer epilasyon seanslarının uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan değişikliklerden ötürü lazer epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişir.

Seansların aralıkları ne kadardır?

Lazer epilasyon Seanslarına verilen aralıklar bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.

Lazer epilasyonun kalıcı sonuçlar vermekte midir?

Evet. Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik lazer epilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Lazer epilasyon uygulaması sonrası cilt nasıl olmaktadır ?

Lazer epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde,en fazla birkaç saat içerisinde geçecek şekilde hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir.

Erkelerde Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye 20 gün içerisinde kökten alım işlemi yapılmamış olması gerekmektedir.
 • Uzayan kıllar yüzde makasla bir gün önceden vücutta jiletle iki gün önceden  kısaltılmalıdır.
 • Lazer epilasyon uygulamasından 15 gün öncesine kadar solaryuma girilmemiş olması gerekmektedir.
 • Uygulama yapılacak bölgedeki kıllara sarartma yapılmamış olması gerekmektedir.
 • Son altı ay içerisinde roaccutane kullanan kişilere lazer epilasyon uygulanamaz.

 

Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

 • Lazer epilasyon uygulamasından hemen sonra bazı hassas cilde sahip kişilerde hafif kabarıklık kızarıklık oluşabilir,kişinin cilt hassasiyetine göre 1 saat ile 1 gün arasında kızarıklık geçecektir.
 • Kişi lazer epilasyon uygulamasından hemen sonra ılık duş alabilir, cildi tahriş edecek kese ve peeling işleminden 1 hafta süreyle uzak durmalıdır.
 • Lazer epilasyon uygulamasından sonra 3 gün süreyle güneşe çıkılmamalı çıkılacaksa mutlaka 30 koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.
 • Uygulama sonrasında tüyler 3 ile 15 gün içerisinde hafifçe uzayarak kendiliğinden dökülecektir. Çok kuru cilt yapısına sahip kişilerde dökülmeler 20 günü bulabilir.
 • Nemlendirici kullanarak cilt normalleştirilirse dökülme daha hızlı olacaktır.
 • Uygulamadan 15 ila 20 gün sonra kontrol seansına gelinmelidir. Kontrol seansına kadar tüyler kısaltılmamalıdır.
 • Seans aralıklarında kökten alma işlemi yapılmamalı sadece kısaltılmalıdır.
 • Seanslarınıza düzenli gelmenin uygulamadan gerekli etkiyi almanız açısından önemlidir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam