Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
KOM, Sahte Paraya Karşı Uyardı
Sosyal Medyada Paylaş
7 Ekim 2013
admin

KOM, Sahte Paraya Karşı Uyardı

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli, artan sahte para dolandırıcılıklarına karşı esnafı uyardı. Gerçekleşen bilgilendirme uygulamasına Bilecik Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Erol Aksu ile personeli de katıldı.
Esnafa yapılan uyarılar sırasında sahte banknotların gerçeklik kontrolünün anlatıldığı ve sahte banknot örneklerinin yer aldığı broşürler dağıtılırken ayrıca herkesin görebilmesi için belli noktalara da afişler asıldı.
 
“Esnaf Mağdur Olmasın”
 
Etkinlik ile ilgili açıklama yapan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Erdoğan, esnafın mağdur olmaması için böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi. Erdoğan, “Bununla ilgili KOM Dairesi kitapçık gönderdi daha önceden de bizim bastırdığımız broşürler vardı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün de geçenlerde çalışması oldu. Sahte parayı anlamaya yarayan kontrol kalemlerinden dağıttık. Şimdi de ‘Banknotlarda Sahteciliğe Dikkat!’ diye sahte paranın özelliklerini anlatan kitapçıklardan dağıtacağız. Böylece esnafımız detaylı olarak anlamış olacak.” dedi. 
Gerçekleşen uygulama kapsamında benzin istasyonları, marketler, seyyar satıcılar ve diğer esnaf ziyaret edilerek konuyla ilgili bilgilendirmede bulunuldu. Esnaf uygulamadan dolayı ekiplere teşekkür ederek bu tür çalışmaların olmasından dolayı çok mutlu olduklarını söylediler. ZEYNEP KILBAHRİ 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım