“Konuşurken Hz.Ömer, icraata Turist Ömer olmayacağız”

“Konuşurken Hz.Ömer, icraata Turist Ömer olmayacağız”

“Burada gelecek var” sloganıyla yola çıkan Yeniden Refah Partisi geçtiğimiz hafta sonu 1. Olağan Büyük Kongresini gerçekleştirdi. Kongrenin ardından Bilecik Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Cafer Arslanboğa gazetemize açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamada, Allah’ın izni ile yola çıktıkları söyleyen Arslanboğa; “Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için, zalimin zulmüne dur demek, mazlumların, ezilenlerin ve gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. Bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir” dedi.

“Üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız”

Erbakan hükümetinin yaptığı faaliyetlerden bahseden Arslanboğa; “Biz, petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine, üretim istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. 1996-1997’de 11 aylık 54.Erbakan hükümetinin yaptıkları ne ise daha fazlasını yapmak üzere iktidara geliyoruz inşallah. Asgari ücretliye nasıl yüzde 100 zam verildiyse, memura, kamu kurumundaki işçilere, özellikle emeklilere nasıl yüzde 300 zam yapıldıysa

ve bunlar yapılırken Türkiye tarihinde ilk defa denk bütçe oluştuysa, biz yine bu zamları ve farkları vereceğiz” dedi.

“Dalga geçer gibi enflasyon düştü deyip kandırmayacağız” 

Adaletin olmadığı bir ortamda bizler konuşurken Hz. Ömer, icraatta Turist Ömer olmayacaklarını ifade eden Arslanboğa; “İnanç tekeden süt çıkartır. Eğitim seviyesinde Türkiye’yi en üst seviyeye getireceğiz. İşsizliği en alt seviyelere gelmesi için üretim ekonomisini uygulayacağız. Bugün ki hükümet gibi borç ekonomisi uygulamayacağız. 240 tane kamu kurulundan 170 tanesini satan hükümet olmayacağız. Özellikle Şeker fabrikalarını satan, çiftçilere zulüm eden ve onları batıran politikalar izlemeyeceğiz. Çiftçilerimizi girdi maliyetleri ile zor durumda bırakmayacağız. İşçilerimizi, memurlarımızı, emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Elektriğe, doğalgaza, petrol fiyatlarına yüksek oranlarda zam yapıp ondan sonra da insanımızla dalga geçer gibi enflasyon düştü deyip kandırmayacağız.  İnsanımızla bugün ki iktidar gibi dalga geçmeyeceğiz” dedi.

“Canla başla çalışacağız”

 Milli görüşlüler olarak canla başla çalışacaklarını vurgulayan Arslanboğa; “Mütevazı olacağız; yaşanabilir bir Türkiye için, ömrümüzün yettiğince bu milletin kurtuluşu ve selameti için, milli görüşlüler olarak canla başla çalışacağız. Birinci olağan kongremizin, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam