Konut Sahiplerine Anahtarları Teslim Edildi

Konut Sahiplerine Anahtarları Teslim Edildi

Törende açılış konuşması Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından yapıldı. Başkan Yağcı konuşmasında, vatandaşların Kurban Bayramı öncesinde iki teslim edilen evlerle birlikte iki bayramı bir arada yaşayacağını ifade etti. Başkan Yağcı konuşmasında şunları aktardı:
“Gerçekten bugün güzel bir olayın son aşamasına gelmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Adeta Kurban Bayramı öncesi iki bayram sevincini hep birlikte kutluyoruz. Sosyal Yardımlaşma Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızla TOKİ’nin işbirliği içerisinde gerçekleştirmiş olduğu sosyal konutlarımızın ki bunlar 144 adet, kura çekimlerini daha önce gerçekleştirmiştik. Bu zamana kadar teslim merasimini gerçekleştiremiyorduk. Bugün de bayram öncesi bunu hepinizin katılımlarıyla gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. 
 
‘Devletimiz ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin her zaman yanında’
 
Devletimiz vatandaşımızın, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin her zaman yanında. İnşallah burada gerçekten aile ortamı içerisinde 144 tane konut içerisindeki kardeşlerimizle kardeşçe komşuluk ilişkileri çerçevesinde birlik ve beraberlik içerisinde bundan sonraki hayatiyetlerini devam ettirecekler. Mutlaka yapılan şeylerde küçük eksiklikler vardır. Bu konularda telaşa kapılmasınlar. Belediyemiz, Özel İdaremiz, Sosyal Yardımlaşma Kurumumuz, TOKİ yapmış olduğu bu projenin arkasında. Olan bu eksiklikleri de el birlik olarak gidereceğiz. Ben konutlarımızın hayırlı uğurlu olmasını, içerisinde kardeşlerimizin güzel günler görmelerini, hep mutluluk içerisinde yaşamalarını ve her anlarının bayram sevinci içerisinde geçmesini temenni ediyorum. 
Gerçekten böyle güzel hayırlı bir işte katkısı olan herkese başta sayın Başbakanımız olmak üzere hükümetimizin tüm yetkililerine, bakanlarına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza, TOKİ Başkanlığına, Valiliğimize, yönetim kurulu üyelerimize ve katkısı olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu heyecanı tüm kardeşlerime aynı duygular içerisinde yaşadığımı da ifade etmek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”
 
“En güzel yatırımlar az gelire sahip kesime yapılanlardır”
 
Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar ise yaptığı konuşmada güzel bir amaç bir araya gelindiğini ifade ederek, “Ülkemizin 4 bir yanında kamu yatırımları devam ediyor. Yollar, köprüler, barajlar, limanlar, havalimanları yapılıyor. Memleketin her tarafı ayrı bir kalkınma hamlesini gerçekleştiriyor. Özel sektörün yaptığı yatırımlar da yine bunun üzerine ilave oluyor. Fakat benim kendi gözlemim, kendi duygum en güzel yapılan hizmetler toplumun en az gelire sahip olan kesimine yapılan yatırımlar. Türkiye çok şükür açlık sınırı altında insanın kalmadığı bir ülke haline geldi. 10 sene önce vardı açlık sınırının altında da belli bir miktar insanımız vardı. Düşük gelirli diyebileceğimiz, günlük kişi başı 2-2,5 doların altında gelire sahip insan sayımızda iyice azaldı. Türkiye birçok ülkeyle kıyaslandığında bu konularda çok güzel merhaleler kat etti. Bugün hastanelerde kuyruklar beklenmiyor, ‘Param olmadığı için doktora gidemiyorum’ diyen yok. Doğumdan ölüme kadar aşağı yukarı tüm hizmetlerde sağlıkla ilgili insanlarla ilgili tüm ihtiyaçları devlet tarafından bir şekilde hem de gayet medenice karşılanıyor. 
 
‘Eskiden kahramanlık sayılan hizmetler bugün sıradanlaşmış’
 
Eskiden yaklaşık 20 sene önce biz yaptığımızda büyük bir hizmet olarak addettiğimiz bir kısım hizmetler bugün sessiz sedasız yapılıyor. Eskiden yapıldığında kahramanlık sayılan bazı hizmetler bugün artık sıradanlaşmış halde. Kahraman olan aslında memurlarımız eliyle meydana getiriliyor. Yine bugün Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yoksul, düşkün olan ailelerimize onurlarını incitmeden en güzel şekilde yardımlar yapılıyor. Bunlar da aslında yapılan yardımların en güzellerinden. Odun göndermek, kömür vermek, gıda yardımı yapmak, sağlıkla ilgili ilaçlar için yardımda bulunmak bunlar da güzeldi. Ama belki de en güzeli böyle ömür boyu kalabilecekleri, rahat edebilecekleri, hiç kimseye ‘eyvallah’ etmeden, boyun bükmeden yaşayabilecekleri mekanlara sahip olmaları, hem de neyin karşılığı 130 TL gibi sembolik bir ücret karşılığı. Sembolik bir miktar karşılığı yani bu alınacak olan paralar sadece işin birazcık ciddiyete kavuşması için alınan paralar. Yoksa bu paralar bu evlerin bedeli falan değil. 20 küsur yılda yapılacak ödemeyle bu evlerin bedeli ödenmez. Gerçek anlamda ekonomik değeri değil. Ama güle güle oturun. 
 
‘Devleti devlet yapan unsurlardan bir tanesi de şefkat elinin olması’
 
Zaten devletin de devlet yapan unsurlarından bir tanesi bu, şefkat elinin olması. Devlet sadece cezaevi olan, polisi, jandarması olan bir aygıt değil aynı zamanda düşkününe, yoksuluna, muhtaç olanına yardım eden, onları insan hak ve hürriyetlerine uygun olarak yaşatan, toplum içerisinde saygın birey olarak tutunmasını, ayakta durmasını sağlayan bir aygıt, devletimiz de çok şükür bunu yapıyor. 
 
‘Hepiniz gururlarınızla güle güle oturun’
 
Hepiniz güle güle oturun çocuklarınızla, yakınlarınızla, onurlarınızla, gururlarınızla oturun. Ömür boyu mutluluk sizlerin olsun. Sizler belli zorluklar yaşamışsınız, epey bir kısmınızın eşi rahmetli. İnşallah bundan sonra sizin çocuklarınız varsa yakınlarınız rahat yüzü görerek bir hayat sürecekler. Ben hem evlerinizin hayırlı olmasını hem de önümüzde Kurban Bayramı iki bayramı birlikte etmenizi diliyorum.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ev sahiplerinden 2 isme anahtarları teslim ederek evlerinde güle güle oturmaları dileklerinde bulunuldu. Sonrasında evler gezilerek inceleme yapıldı. 
Ev sahipleri gerçekleşen törende duygu ve düşüncelerini paylaştıkları sırada çok mutlu olduklarını söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür ettiler. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç