Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Köpeğini Başıboş Bırakana 6 Ay Hapis
Sosyal Medyada Paylaş
22 Kasım 2013
admin

Köpeğini Başıboş Bırakana 6 Ay Hapis

Avcı, Çorum'un Alaca ilçesinde sahibi tarafından başıboş bırakılan bir köpeğin yoldan geçen bir kişiyi yaralaması üzerine görülen davada, ''taksirle bir kişinin yaralanmasına sebep olma'' suçundan dolayı kamu davasının açıldığını hatırlattı.

Görülen davanın ve sonucun emsal teşkil etmesi açısından vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini dile getiren Avcı, şunları aktardı:

“Mağdur kişinin şikayetten vazgeçmesine rağmen Türk Ceza Kanunu'nun (TCK)  ''İşlediği bir fiille birden fazla farklı suçun oluşmasına sebebiyet veren kişi bunlardan en ağır cezayı gerektiren suçtan dolayı cezalandırır'' hükmünü içeren 44. maddesi göz önünde bulundurulduğunda, sanığın eyleminin TCK'nın 177. maddesinde düzenlenen ''Hayvanın tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakılması'' suçuna dönüşmektedir. Bu noktada bizler de Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak bu konuda vatandaşlarımızı uyarma ve haberdar etme gereği duyduk. İnsanlarımızın bu konuda hassasiyet göstermeleri hem kendileri açısından hem de karşı taraf için büyük faydalar sağlayacaktır.” (Bilecik Belediyesi)

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım