“Koronavirüsle mücadelede çöp toplama hizmetini yürüten personelimize teşekkür ediyorum”

“Koronavirüsle mücadelede çöp toplama hizmetini yürüten personelimize teşekkür ediyorum”

Bilecik Belediyeler Birliği ve Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alıp tehdit unsuru oluşturan koronavirüs’e karşı Bilecik’te alınan tedbirlere ek olarak, Bilecik Belediyeler Birliğince yürütülen “Katı Atık Projesi” kapsamında çöp toplama hizmetini yürüten personele, yaptıkları işin kutsallığı dolayısıyla teşekkür etti.

Başkan Yaman Yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Covid-19, ilk olarak 2019’un Aralık ayında Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde tespit edildi. Hızla Dünya geneline yayılan hastalık, ülkemizde de Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın 11 Mart’ta yaptığı açıklamada, virüsün ortaya çıkışından 90 gün sonra ilk kez Türkiye’de de tespit edildiği açıklandı. Koronavirüsün en yaygın belirtileri, yüksek ateş, halsizlik ve kuru öksürük. Bazı hastalarda bu belirtilere boğaz ağrısı, burun akıntısı, ağrı ve ishal de eşlik ediyor.

“Hayat Kavgasında Sağlıklı Olmak İçin, Evde Kal Türkiyem Hem Kendin Hem Bizim İçin.”

Ayrıca, İngiliz Rinoloji Derneği, bazı Covid-19 hastalarında iştahsızlık görüldüğünü, koku ve tat duyusu kayıpları yaşandığını bildirdi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüsünün ülkelere göre vaka sayısı son bilgilere göre, Dünyada 1 buçuk milyondan fazladır. Ülkemizde de bu anlamda bir dizi tedbir alınmıştır. Bu tedbirler kapsamında da evde kalarak olası büyük can kayıplarının önüne geçilmesi de sağlanacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla yardım kampanyası düzenlenmiştir. Bu kampanya kapsamında birçok aileye gıda, nakdi yardım, maske gibi pek çok konuda yardım yapılmıştır. İlimiz sınırlarında da Sayın Valimiz Bilal Şentürk Beyin koordinatörlüğünde bir dizi tedbir alınmıştır. Bu tedbirlere ek olarak, Bilecik Belediyeler Birliğimizce yürütmüş olduğumuz Katı Atık Projemiz kapsamında çöp toplama hizmetini yürüten iş arkadaşlarımın yaptıkları işin kutsallığını göz ardı etmeden göstermiş oldukları üstün gayretten ötürü kendilerine, Belediye Başkanlarımıza, Belediye personellerimize ayrıca gecesini gündüzüne katan Sağlık çalışanları, Polis ve Jandarma personelimize ve bu uğurda küçük de olsa payı geçen herkese Birlik Başkanı olarak Milletimiz adına teşekkür ederim. “Hayat Kavgasında Sağlıklı Olmak İçin, Evde Kal Türkiyem Hem Kendin Hem Bizim İçin.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam