KORONAVİRÜS’LE MÜCADELEDE RESMİ KURUMLARDA SERBEST KIYAFET ÖNERİSİ

KORONAVİRÜS’LE MÜCADELEDE RESMİ KURUMLARDA SERBEST KIYAFET ÖNERİSİ

Bilecik Büro Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından, Covid-19 virüs ile mücadele kapsamında Koranavirüs tehdidi geçene kadar çalışanların görevlerini sivil kıyafetle yapabilmeleri ve esnek çalışma ile ilgili yazı Bilecik Merkezdeki Kurumlara iletildi.

Büro Memur-Sen tarafından geçtiğimiz günlerde gündeme getirilen COVID-19 ile mücadele kapsamında, “Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler” başlıklı genelge, Resim Gazete’de yayımlandı.

Buna göre genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarında uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemi kullanılacak.

Genelgenin kamu kurularında sirkülasyonu yüzde 80 oranında azaltacağını belirten Memur Sen konfederasyonuna bağlı Büro Memur-Sen Bilecik İl temsilcisi Erol Can, Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında kamuda çalışanlara serbest kıyafet uygulamasının getirilmesi gerektiğini ve bu konuya Büro Memur-sen olarak çok önem verdiklerini belirterek;  “kamu görevlilerimizin virüs salgını geçinceye kadar yüksek sıcaklıkta yıkanabilir günlük kıyafetlerle kuruma gelmesi gerektiğini ve Kurumlarımıza bu talebi gönderdik” dedi.

Kurumlara gönderilen yazı ise şu şekilde:

“Bilindiği üzere Sendikamız Genel Merkezinin 13/02/2019 tarih ve 20 sayılı yönetim kurulu kararı ile tüm üyelerimizi kapsayacak şekilde “kılık kıyafet yönetmeliği hakkında Sivil itaatsizlik” eylem kurarı alınmıştır.

İlgi yazımızda Covid-19 virüs ile mücadele kapsamında kamu çalışanlarının talep etmiş olduğumuz tedbir ve önlemlere ilaveten söz konusu virüsün eşya ve kıyafetler vasıtasıyla da bulaştığı, bunu engellemenin her gün kullanılan eşya ve kıyafetlerin yüksek derecede kaynatılarak yıkanması gerektiği resmi üniforma ve takım elbiselerin her gün yıkanmasının imkansız olduğu göz önüne alınarak, Covid -19 virüs tehdidi geçene kadar tüm personele kılık kıyafet serbestliği getirilmesi ve bu konuda kolaylık sağlanması hususunu bilgilerinize arz ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam