“KORSAN TAKSİLERLE MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

“KORSAN TAKSİLERLE MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Bilecik Aktif Taksiciler ve Dolmuşçular Derneği genel kurul tarihlerini açıklarken, ayrıca Bilecik’te korsan taksicilik yapan şahıslarla da mücadelelerine devam edeceklerini belirttiler.

Bilecik Aktif Taksiciler ve Dolmuşçular Derneği adına açıklama yapan Mehmet Cansız konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu:

“Bizler evine ekmeğini taksicilik mesleğinden götüren şoför esnaflar olarak birlik ve beraberliğimizi sağlamak Bilecik’e daha iyi hizmet vermek amacı ile 2015 yıllarında Bilecik Aktif taksiciler ve taksi dolmuşçular derneğini kurmuş bulunmaktayız. Kıymetli Bilecikliler, ilimizde 1975 yıllar öncesi Bilecik istasyon hattında taksi dolmuşçuluğu ile başlayan taksicilik, bu tarihten sonra il trafik Komisyonu’nun 05.05.1975 tarih ve 475 sayılı karar ile beş durak 75 de taksi ile düzenli bir şekilde çalışmalarını sürdürmüştür. Derneğimiz kurulduktan sonra ilimiz mülki amir ve müdürleri ile Belediye Başkanımıza nezaket ziyaretlerimiz olmuştur.Çalışmalarımıza başlangıç olarak Bilecik’te en faal olan 40 taksicinin 34’ünün üyeliğini gerçekleştirdik ve araçlara derneğimizin logosunu yazdırmış bulunmaktayız.

Bilecik Aktif Taksiciler ve Taksi Dolmuşları Derneği’nin ilk genel kurul toplantısını

08.04.2016 tarihinde gerçekleştireceğiz. Tüm dostlarımızı bekliyoruz. Derneğimizin üyelerini yeniliklere açık gelecek yıllara taşıyacak yeni yöneticilerimizi belirleyeceğiz. Bundan sonraki hedeflerimiz arasında korsan taksi olarak çalışanlar olacak. Bu kişiler ilimizde taksiler ile ilgili mevzuat boşluğundan yararlanmaktadırlar.

Güvensiz bir şekilde yolcu taşımacılığı yapanlar ve şahıslar ile ilgili kanuni yollar ve kamuoyu bilgilendirmesi yaparak mücadelemize devam edeceğiz.

nurrr

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam