KÖSE:”HEPİMİZ KUBİLAY’IZ!”

KÖSE:”HEPİMİZ KUBİLAY’IZ!”

“23 Aralık 1930,Menemen’de askerliğini yedek subay öğretmen olarak yapan Mustafa Fehmi Kubilay ve bekçiler Şevki ile Hasan ‘ın vahşice katledilişlerinin 85.yıl dönümüdür.

 Bu vahşi katliam Cumhuriyet rejimimize bir isyandı

O gün sadece 3 Cumhuriyet aşığı katledilmedi, bu yobaz isyan, bu vahşi katliam Cumhuriyet rejimimize bir isyandı. Kubilay’ımızın başını kesenler sırığa takip meydanda;’ Şeriat isteriz.’diye dolaşanlar hep var oldular. Günümüze kadar ne çok isyan, ne çok acı ve ölüm yaşadık. Cumhuriyet tarihimiz bu tür gerici – yobaz isyan ve olaylarla dolu. Şeyh Sait, Seyit Rıza isyanlarını, bilim adamlarımızın, sendikacılarımızın, siyasetçilerimizin tek tek öldürüldüğü, hunharca cinayetleri, toplu katliamları Kahramanmaraş’ta, Çorum’da ve Sivas Madımak Oteli yangınındaki insanlığın yakılışını unutmadık.

Bugün bile, emperyal güçlerin maşası olanlar; Ankara garında onlarca insanımızı canlı bomba eylemi ile katletmediler mi? Sınırımıza dayanan IŞİD belası insanların kafasını kesip, internet ortamından yayınlayıp korku salmayı başarmıyor mu?

Bizler Kubilay’a, Kubilaylara sahip çıkmak zorundayız

İşte bu sapık zihniyeti 21.yüzyılda dahi ortadayken bizler Kubilay’a, Kubilaylara sahip çıkmak zorundayız. Ama iktidar mensupları ne yapıyor? İzmir valisi Menemen’deki törenleri yok saymaya, Belediye Başkanı Sayın Tahir Şahin’in konuşma yapmasını yasaklamaya, Bursa Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi Müdürü, Milli Eğitim Müdürlüğü izni yok diye Kubilay’ın mezun olduğu muallim mektebinde anma toplantısı yapılmasını yasaklamaya çabalıyor. Bütün yok saymalara her türlü engellemelere karşın, bizler; Cumhuriyetçi, Atatürkçü, yurtseverler 23 Kasım’da Menemen Yıldız tepe’de, Bursa Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi bahçesinde Kubilay Anıtı’nın önünde olacağız.’Derviş Mehmetlerin değil, Kubilayların yanındayız.’diye toplanacağız.

 

Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan, laik, demokratik, hukuk devletimize sahip çıkarak ilerleyeceğiz.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği tüm şubeleri ve üyeleri ile Kubilaylarız diye, bütün Atatürkçülerle el ele bu mücadelede dimdik ayaktadır.

 

Bu ülkede Atlantik ötesinden emir alanlara değil, Atatürk Cumhuriyet’inde ;’Yurtta barış, dünyada barış.’ Diyenlerin özgürce yaşadığı bir ülke olmak için yılmadan ve korkmadan mücadeleye devam edeceğiz. Yaşasın Atatürkçülük, yaşasın Türkiye, hepimiz Kubilay’ız.”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam