• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KÖSERE DERESİ BİLECİK’İ GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK

KÖSERE DERESİ BİLECİK’İ GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Kösere Deresi, Bilecik Sanayi ve Ticaret Odası’nın girişimleriyle gölete çevrilerek Bilecik ekonomisine büyük katkıda bulunacak.

Abbaslık Köyü’nün alt bölümü ile Talaş havuzu olarak bilenen ve bölgeden gecen Kösere Deresine gölet yapma çalışmaları için somut adımlar atılmaya başlandı. DSİ tarafından yapılan analizler ve ölçümler neticesinde gölet yapılmaya uygun görülen Kösere Deresi gölet yapıldığı takdirde Pelitözü Göleti’nin 3 katı olacağı belirtildi.

Bilecik’in tarihi boyunca en büyük projelerinden biri olmaya aday olan Kösere Barajı Projesi bitirildiği takdirde Bilecik’in içme ve sulama suyunu karşılamanın yanı sıra gezi rotalarına da eklenerek ciddi bir turizm potansiyeli oluşturulacağı ön görülüyor.

Projenin fikir babası olan TSO Turizm Komite Başkanı Yüksel Gökçedağ, Kösere Deresi Göletiyle ilgili yaptığı açıklamada; “Ticaret ve Sanayi Odamız Bünyesindeki Turizm Komisyonu toplantısında, ufak bir beyin fırtınası sonucu ortaya çıkan, odamızın ve Turizm Komisyonumuzun gayretleri ile şu an 2019 yılı Yatırım programına alınma aşamasına kadar gelen Kösere Deresi projesi ile ilgili beyanatta bulunmak üzere sizleri davet etmiş bulunmaktayız.

 

Devletin ilgili mercileri tarafından tüm tetkikleri yapılan ve incelemeleri tamamlanan, toplam 45 milyon metreküp su toplama havzasına sahip olan Kösere Deresi Projesi, ilimizin içme ve sulama suyu ihtiyacının giderilmesi noktasında büyük katkılar sağlayacak bir projedir. Ayrıca bu projenin hayata geçmesi ile birlikte, ilimizin turizm potansiyelinin gelişmesine katkı verecek bir doğal güzelliğe de kavuşmuş olacaktır.

Tüm bu hususları dikkate aldığımızda ilimizin ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine olumlu katkılar verecek bu projenin ortaya çıkışından, 2019 yılı yatırım programına alınmasına kadar geçen süreçte desteklerini esirgemeyen; Bilecik’in Fatihi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e Dönemin Bilecik Valisi Sayın Süleyman Elban’a ve Valimiz Sayın Bilal Şentürk’e Dönemin Bilecik Belediye Başkanı Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı’ya, İlimiz Milletvekili Sayın Yaşar Tüzün’e Sağlık Bakan Yardımcımız Sayın Halil Eldemir’e Odamız Meclis Başkanı Sayın Erdal Erşan’a, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şükrü Keskin’e, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyemiz Mehmet Ergün’e, Dönemin TSO Başkanı Mefail Ateş, Dönemin TSO Meclis Başkanı Hakkı Aynur’a ve daha önceki dönemlerde görev alan Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerine ve projemizi halkımıza duyurma noktasında desteklerini esirgemeyen siz değerli basın mensuplarına şükranlarımızı sunar, projenin tüm Bilecik halkına hayırlı olmasını dileriz.” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam