KOŞMAYA BAŞLAYAN TÜRKİYE’Yİ DURDURMA GİRİŞİMLERİ

KOŞMAYA BAŞLAYAN TÜRKİYE’Yİ DURDURMA GİRİŞİMLERİ

İçeride ve dışarıdaki karanlık odaklar, 30 yıldan beri Cennet Vatanımızın her köşesine ateş düşüren ve binlerce genç yavrularımızı şehit eden Terör olaylarının bitmesinden, İstanbul boğazının üzerine 3.köprü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsünün temellerinin atılmasından, Kanal İstanbul'un yapılacak olmasından, Nükleer Santral anlaşmasından, Faizlerin düşmesinden, hızlı tren ve Marmaray projelerinden ve daha birçok olumlu gelişmelerden rahatsızlık duymaktadır. Bunlarla birlikte Türkiye'mizin Bölgesinde ve dünyada parlayan bir yıldız olmasını içine sindiremeyenlerin kanunsuz ve hukuksuz yollara baş vurarak, toplumda kaos çıkarmak için kirli emellerini gerçekleştirmek istedikleri açıkça ortadadır. Bütün bu olanları ve oynanan oyunları görmemek, anlayıp fark etmemek için en hafif deyimiyle izansız ve basiretsiz olmak gerekir.

Yakın tarihte Taksim gezi olayları diye bu Millete yutturulmak istenen ağaç sevgisi yalanının arkasına bundan böyle kimse saklanamaz. Çünkü sahnelenen bu kirli oyunun perde arkası bariz bir şekilde gün yüzüne çıkmış ve oyunları bozulmuştur. Gezi olayları diye adlandırılan bu fotoğrafın Türkiye'mize maliyeti 200 trilyonlarla ifade edilmiş ve dışarıda ki imajımız yara almıştı.        

Bu günlerde ise yine Türkiye'mizin üzerinde bir takım karanlık ve kirli oyunların oynanmakta olduğu, demokrasiden, özgürlüklerden, kardeşlik ortamından, Türkiye'nin zengin ve lider ülke olmasından hoşnut olmayan küresel güç odaklarının ve onların güdümündeki bir takım insanların ele ele verdikleri açıkça görülmektedir.        

Elbette milletin hakkını yiyenlerin, yolsuzluk yapanların her kim olursa olsun hesabı görülmeli ve adalet önüne çıkarılarak hak ettikleri cezalar verilmelidir. Ne var ki fotoğrafın arka yüzünün de bu millete bir an önce gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü bir biriyle pekte ilintili olmayan 3 ayrı operasyonun bir torbaya konularak aynı gün içerisinde başlatılması manidardır. Çünkü bu operasyonun başlamasıyla birlikte faizler yükselmiş, borsa düşmüş, paramız değer kaybına uğramıştır. Bundan dolayı Türkiye'mizin 15-20 günlük ekonomik kaybı uzmanlarca 50-100 milyarlarla ifade edilmektedir. Türkiye'miz üzerinde oynanmakta olan bu kirli oyunun bütün şifrelerini çözüp, ülkemiz üzerindeki kara bulutları bertaraf etmek yöneticilerimizin öncelikli görevleridir.          

Vatanımız üzerinde oynanmak istenen kirli oyunlar karşısında milletçe el ele ve gönül gönüle vererek daha uyanık davranmalıyız.

Milletimizin huzura kavuşmasından ve ülkemizin kalkınmasından rahatsızlık duyan, içeride ve dışarıda ihanet içinde olabilecek kimseler varsa ki vardır, bu kimselerin çabaları bir an önce boşa çıkarılmalı, Ekonomimize, dolayısıyla vatanımıza  zarar vermeleri engellenmeli ve hukuk karşısında hesap vermeleri sağlanmalıdır.          

Burada bir parantez açmak istiyorum. Bugün dünyanın dört bir yanında Müslüman kanı akmakta ve Müslümanlar ağlamaktadır. Her zaman kendi aramızdaki konuşmalarımızda; Küresel güçlerin İslam ülkelerindeki Müslümanları nasıl bir birine düşürüp kırdırdıklarını üzülerek ifade etmiyor muyuz? Dünya'ya baktığımızda istikrarlı bir İslam ülkesi görmek çok zor. Mısır'da, Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de, Afganistan'da, Pakistan'da, Bangladeş'te Müslüman kanının nasıl oluk oluk akmakta olduğunu ne yazık ki acıklı bir film izler gibi seyrediyoruz.          

Şimdi ise cemaatle, AK Parti hükümetini bir birine düşürmek istediklerini ve bir ölçüde de başardıklarını görmek, aklı başında, milli ve manevi duygu taşıyan insanları derinden yaralamaktadır. 

Bu cennet vatanımızı gerçekten seviyorsak, gazete ve televizyonlardaki manşetlerimize, haberlerimize, yani yazıp konuştuklarımıza çok dikkat edelim. Nerede durduğumuzun farkına varalım, gafletten uyanalım ve eyvah demeden Allah diyelim. Vakit geç olmadan hiç kimsenin oyununa değil, titreyip kendimize gelelim. Ancak böyle hareket ettiğimiz taktirde millet olarak geleceğimizi karartmak isteyenlerin oyunlarını bozar, 2023 hedeflerini belirlemiş ve o hedeflere doğru koşmaya başlamış olan Türkiye'mizi ayağına vurulmak istenen prangalarından kurtarmış oluruz.  

SELEDDİN AYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç