KÖY YOLLARI ENVANTER BİLGİLERİ ÇIKARILACAK

KÖY YOLLARI ENVANTER BİLGİLERİ ÇIKARILACAK

ERHAN TOKA- İki Gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı birleşimde öne çıkan konu Köy yollarının envanter bilgilerinin çıkarılıp Bakanlığa gönderilmesi maddesi oldu.

GENEL SEKRETER HALİS NALBANT BİLGİ VERDİ

Gündemin ilk maddesinde Bozüyük ilçesi Çarşı Mahallesi 369 Ada 83 Numaralı parselde kayıtlı, İmar planında Eğitim alanında kalan taşınmazın Eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere bedelsiz devir alınması talebi görüşüldü. İl Genel Sekreteri Halis Nalbant konu hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi.

Birleşimin ikinci ve son maddesinde ise; 29.12.2015 tarihli olur ile oluşturulan Köy yolları Envanter bilgileri tespit komisyonunun yaptığı çalışmalar neticesinde hazırladığı Envanter bilgilerinin görüşülerek İl Genel Meclisi kararı alınması ve Bakanlığa gönderilmesi konusu hakkında Genel Sekreter Halis Nalbant Meclis üyelerini bilgilendirdi. Ak Parti Bozüyük İl Genel Meclisi Üyesi Nizamettin Çam yolların derecelendirilmesinin neye göre belirlendiğini sorması üzerine Genel Sekreter yardımcısı M.Akil Şahin ve Yol ve Ulaşım Hizmetleri şube müdürü Ozan Bakkal açıklamalarda bulunarak, köy ana yollarının birinci derece, Tali bağlantı yollarının ise ikinci derece köy yolu statüsünde olduğunu belirttiler. 

FİLİZLİ; ”TEHLİKE ARZ EDEN KÖY YOLLARINA BARİYER YAPILSIN”

Bu konuşmaların ardından söz alan Pazaryeri MHP İl Genel Meclisi üyesi Haluk Filizli tehlike arz eden köy yollarına Bariyer yapılmasını isteyerek;”Pazaryeri Ahmetler köy yolumuz sıcak asfalt oldu, gayet de güzel oldu. Ancak geçtiğimiz hafta peş peşe iki trafik kazası oldu. Çok kısa bir mesafeye bariyer yapılması uygun olacaktır, ancak takdir Meclisimizin” sözleri üzerine Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ozan Bakkal sıcak asfalt yapılan yollarda sürücülerin aşırı hız yaptıklarını, biraz daha dikkatli olmaları halinde kazaların önlenebileceğini belirtti. Oylamaya sunulan ikinci gündem maddesi de oy birliğiyle kabul edildi. Birleşim bir sonraki gün toplanılmak üzere sona erdi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam