• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KÖYLÜ, DEVLET EL ELE VERDİ YOL YAPTI

KÖYLÜ, DEVLET EL ELE VERDİ YOL YAPTI

Bilecik’in de bağlı olduğu Bursa Orman Bölge Müdürlüğü Keles Orman İşletme Müdürlüğü, Baraklı Orman İşletme Şefliğinde Orman-Halk işbirliği ile örnek bir çalışma gerçekleştirildi.
Baraklı Orman İşletme Şefliğinde görevli Orman Muhafaza Memuru Ekrem Pehlivan’ın öncülüğünde iyi ve güzel işler yapma düşüncesi sonucunda geliştirilen bir fikir hayata geçti.
Orman-Halk diyaloğunun güzel örneklerinden olan gönül birliği ile imece halinde Pınarcık depo girişine bir köprü yapıldı. Pınarcık mahallesi halkı, mahalle muhtarlığı ve orman kooperatif başkanlığının desteği ile bu proje hayata geçirildi.

Keles Orman İşletme Müdürü Özgen Dursun; “Yapılan bu eser başarılı çalışmalarıyla fark yaratan Orman Muhafaza Memuru Ekrem Pehlivan’ın işini severek yapması ve yeni işler yapmadaki heyecan ve gayreti sonucu gerçekleştirilen bir eserdir. İşletmemizde bu memurun güzel hizmetlerini görüyoruz.   Geçen yılda yine muhtarlık, kooperatif ve halkın desteği ile aynı depo girişine büz konuluş ve malzeme döktürülmüştü. Memurumuzun bu örnek çalışmaları hem diğer memurlara hem de orman-halk ilişkilerine güzel örnek oluşturmaktadır. Memurumuza bu başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.​
Tüm Türkiye’ye örnek teşkil etmesi gereken bu güzel çalışmayla Bilecik köylerinde de uygulanarak küçük çaplı sorunlara çözüm bulunabileceği fikrini akıllara getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam