Köylülerinden Cinoğlu’na Destek

Köylülerinden Cinoğlu’na Destek

Demokrat Parti İl Genel Meclisi Adayı İsmail Cinoğlu ilk startını kendi köylüleriyle verdi. Geçtiğimiz akşam yine kendi köylülerinin işlettiği kahvehane de ilk seçim konuşmasını yapan İsmail Cinoğlu kolay siyaseti seçmediklerini belirterek kendi köyü olan Deresakarı’da sıfır fireyle desteklenmesi gerektiğini belirtti. İlk konuşmayı Demokrat Parti Bilecik İl Başkanvekili Erkan Beler yaptı. Beler yaptığı konuşmada, “Bu yerel seçimlerde inşallah hepimiz büyük çoğunlukla sandığa gideceğiz ve Bilecik’in yerel yöneticilerini seçeceğiz. Tabi biz Demokrat Parti olarak İl Genel Meclisi’nde sizin kardeşiniz, köylünüz İsmail Cinoğlu’nu aday gösterdik. Kendisi de partimizin bu döneminde bu olaya sahip çıktı ve aday olarak bu seçimlerde İl Genel Meclisi adayı. İl Genel Meclisi Bilecik’te hem Bilecik’in hem de Bilecik merkez köylerinin sorunlarıyla ilgilenen bir yerel meclistir, o şekilde bir tanıtma yapayım. Bu seçimlerde biz hem İsmail kardeşime, hem partimize bu yönde sizlerin desteklerini istiyoruz” dedi.

“Bilecik dendiği zaman akla Deresakarı gelir”

Beler’den sonra sözü Deresakarı muhtarı İsmail Çam aldı. Çam, “Bilecik dendiği zaman akla Deresakarı gelir, Deresakarı dendiği zaman akla kiraz gelir, festivaller gelir. Deresakarı dendiği zaman mühendisler, öğretmenler çıkardı, subaylar çıkardı, Deresakarı dendiği zaman avukatlar çıkardı. Şimdi bildiğiniz gibi İsmail Cinoğlu’nu birlik, beraberlik içerisinde destekleyeceğiz, elimizden geldiği kadar köyleri gezeceğiz, arkadaşlarımızı tembihleyeceğiz ve İsmail Cinoğlu’nu mutlaka encümene çıkarmaya çalışacağız. Bilecik’imize, köyümüze faydalı olması, çalışması için uğraşacağız” diyerek sözlerini tamamladı.  

“Alacağımız oy oranının farkındayız onu da bilerek girdik”

 İsmail Çam’dan sonra Demokrat Parti İl Genel Meclisi Adayı İsmail Cinoğlu aldı. Cinoğlu, “Böyle bir güzel akşamda öncelikle buraya teşrif ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 30 Mart mahalli idareler seçiminde zor bir görev üstlendik. Bu görevin zorluğunu biliyoruz. Partimizin durumu belli ama İl Özel İdaresi ve Genel Meclis üyeliği bir iktidar partisinin veya ana muhalefet partisinin dışında sadece Bilecik’te baraj olmadan şahıslar bazı altında oylamalarla belli bir limit ölçüsü içerisinde girilen bir yer. Bizde bu memlekete yıllarca babamızla, etrafımızda, ticaretimizle hizmet ettik, alacağımız oy oranının farkındayız onu da bilerek girdik. Biz çalışmalarımızda veya gördüklerimizde Bilecik’te büyük bir teveccühle karşılandık.

“Bu kadar teveccüh göreceğimize inanmıyorduk”

Açık söylemek gerekirse bu kadar teveccüh göreceğimize inanmıyorduk ama insanlar geçmişten gelen gençliğimizde, spor ve ticaret yönümüzde, yıllarca Belediye Başkanlığı yaparak bu memlekete hizmet ettiğimiz yönüyle, en azından size daha yakın olmam yönüyle teveccüh gösterdi. Tabi siyaset zor bir iş bir yerden başlamak gerekiyor onu, bunu beğenmeyebiliriz ama beğenmediğimiz yerde işin içine girmek gerekiyor. Kimseye mana bulmamak gerekir. Bir kardeşiniz, abiniz olarak beni iyi tanırsınız. Buradaki kardeşlerimin hepsi akrabam, dostum. Bir günden bir güne kimseyi kırmayarak bu yaşıma kadar geldim. Köyümüzün cenazesini beraber kaldırdık, düğünümüzü beraber yaptık, diyemezsiniz ki İsmail abi cenaze de, düğünde yanımızda değildi. Biz günlük insanlar, günlük dostlar değiliz. Anamız, babamız orada hepimiz oradan ekmek yiyoruz, aynı bağda bağlanıyoruz, aynı sudan içiyoruz, aynı ekmekten yiyoruz. Sonuçta biz kardeşiz ben de sizin ağabeyinizim. Burada MHP’li, CHP’li Ak Parti’li olabilirsiniz, hepsine saygımız var. Zaman geldi orada ki arkadaşlara da köyümüz olarak destek verdik. Benim burada söyleyeceğim şey sadece Bilecik’imize, köyümüze hizmet edebilir miyiz. Köyümüzün birçok sorunları var. Muhtar 15 senedir bu işlerle boğuşuyor, bunun dışında Sakarya’da yaşanan süreç var, buna ne kadar etkili olabiliriz bakın ocaklar açılıyor.

 

“Bugün çok güzel gözüken şeyler yarın orada imzaya kalabilir”

Bugün çok güzel gözüken şeyler yarın orada imzaya kalabilir. Biz ticaretten yanayız, maden ocakları açılacak. Üslubuyla çalışan, gerçekten etrafa zarar vermeyen insanların hep yanında olacağız. Sonuçta ekmek teknesidir, köyümüze zarar vermediği müddetçe yanlarında olacağız. En büyük projelerden bir tanesi yatmak kalkmak şartıyla söz veriyorum elimden ne geliyorsa, Yeniköy’den emedek su projesinin, ister orada yatacağız, ister bakanlara gideceğiz, ister Milletvekillerine eski dostlarımızı araya sokarak yerel insanlarla, muhtarımızla, kendi partimizle, diğer partili arkadaşlarımızla yani bugün benim Ak Parti, MHP, CHP’li arkadaşlarımın hepsi dostum. Ben oraya muhalefet yapmaya gitmiyorum, köstek olmaya gitmiyorum kim olursa olsun destek olmaya gidiyorum ama ben köylerde hep aynı şeyi söylüyorum. Diyorum ki bir tane şer hakkınız var ise biz orada köyümüzün olumlu olan bir şeyine zaten gidip evet diyeceğiz. Kurtköy, Yeniköy, Deresakarı, Gülümbe neresi olursa. En azından bir kırmızı oy kullanma hakkınızı İsmail’le edinin. 3,4 tane aynı partilerden olunca bir şey olmuyor. Biz burada belli bir oy oranını yakalayarak hizmet etmeye çalışacağız. Birde spor yönünden bakarsanız bazı araştırmalar yaptım. Eğer köylerde olumlu karşılarsa bunun mevsimi belirlenerek beden terbiyesiyle görüştüm.

“Galatasaray da oynadım, Milli takım da oynadım”

Özel idare bünyesi altında belli elemeler şeklinde spor da köy ligi kurabilir miyiz onun hesaplarını yapacağız. Bu makamlara ihtiyaç yok arkadaşlar. Siz beni iyi tanırsınız biz Belediye Başkanlıkları da yaptık büyümedik, Galatasaray da oynadım, Milli takım da oynadım yine büyümedik bizim yerimiz yurdumuz belli. Bizim bu makama ihtiyacımız olduğu için çıkmadık. Biz burada Bilecik’te hizmet yarışında neden bir Deresakarı’lı bir kardeşiniz olarak olmayalım, aynı bölgenin insanlarıyız.

Benim sizden ricam bu düğüne herkesi davet edin ben bu elimi size uzatıyorsam siz de bu eli tutun. Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği oyu istemiyoruz, Başbakan, Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Burada partinin bazı altında kendi içerimizden Özel İdareye temsilci gönderiyoruz. Ben diğer adaylara göre onlara da başarılar diliyorum ama Bilecik halkına daha yakın olduğumu iddia ediyorum, gençliğimle, nüfusumla, arkadaşımla yani ben o insanlardan Bilecik halkına daha yakınım. Her partili arkadaşlarıma da sesleniyorum burada destek istiyorum. Çalıştığınız fabrikalarda, köyünüzde, etrafınızda arkadaşlarınızla bu konuyu, bu çağrıyı dile getirirseniz en azından İl Genel Meclisi’nde sizlerin dertleriyle dertlenecek bir abiniz, köylünüz, dostunuz olduğunu ifade edersiniz.

“Ben köyümün, Bilecik’in namusunu, şerefini, haysiyetini korumaya geliyorum”

Ben rica ediyorum beni diğer arkadaşlarınıza, annelerinize, babalarınıza da tembihleyin, takas yapmayın. Ben bu takası hak edecek insan değilim ben sizin kardeşinizim. Ben köyümün, Bilecik’in namusunu, şerefini, haysiyetini korumaya geliyorum oraya. Ben yapılacak Özel İdare hizmetlerinde de arkasından takipçisi olmaya geliyorum. Değişik bir İl Genel Meclisi üyesi portföyü çizeceğiz, herkesin yanında olmaya çalışacağız.

Şunu da söyleyeyim olur, olmaz ama ben kaybedeceksem de Deresakarıların oylarıyla kaybedeyim kazanacaksam da sizin oylara katkınız olsun ama konuşmamın sonunda şunu söylemek istiyorum bu seçimler biter gider önemli değil verenden de vermeyenden de Allah razı olsun biz bu işe talip olduk kazanırsak hep beraber kazanırız kaybedersek hep beraber kaybederiz hepinize teşekkür ediyorum” diyerek toplantının sonunda köylüleriyle fotoğraf çektirdi. CANER ALKAN – ERHAN TOKA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç