KUBA CAMİSİNİN TEMELİ ATILDI

KUBA CAMİSİNİN TEMELİ ATILDI

Beşiktaş Mahallesi Necati Önen Caddesi Okullar Bölgesinde faaliyet gösterecek Kuba Camisinin inşaatına ilk kazma vuruldu.

Temel atma törenine AK Parti İL Başkanı Serkan Yıldırım, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Okunan duanın ardından konuşma yapan Kuba Cami Dernek Başkanı Recep Öztürk, ”Camiler, Kuba’da başlayıp Medine’de peygamber mimarlığı ile devam eden ve daha sonra Anadolu’nun fethi ile her yere kondurulan adeta bir ülkenin tapusu ve aidiyet sembolüdür.

Cami nefes aldığımız bir dost ev, omuzlarımızın birbirine değdiği bir birlik yuvasıdır. Cami, zenginin fakirle, işçinin işverenle, yönetenin yönetilenle, yabancının ev sahibiyle bütünleştiği bir insanlık evidir.

2588 metrekare arsa üzerine inşa edilecek olan camimizde aynı anda 850 kişi ibadet edebilecektir. Tek minare ve çift şerefeli olarak 27 metre boyunda olacak camimizin zemin katı 758 metrekaredir. Çok amaçlı salon, kütüphane, mutfak ve sosyal alanlar ve Kuran kursumuz bulunmaktadır. Siz değerli hayırseverlerin katkılarıyla kısa zamanda tamamlamak istiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Konuşma sonrası kurdele kesiminin ardından binaya ilk kazma vuruldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam