Küçük Sanayi Esnafı Şehitlerimiz İçin Yürüdü

Küçük Sanayi Esnafı Şehitlerimiz İçin Yürüdü

Küçük Sanayi Sitesi önünde başlayan yürüyüş Hükümet Meydanı’nda son buldu. Gerçekleşen yürüyüşe Küçük Sanayi Sitesi Esnafı, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

                Grup yürüyüş sırasında, terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Yoldan geçen araçlar da korna çalarak grubun yürüyüşüne destek verdi. Hükümet Meydanı’nda saygı duruşunda bulunan grup ardından İstiklal Marşı okudu. Katılımcıları temsilen Mert Ozan bir konuşma yaptı. Ozan şöyle konuştu:

“Canımızdan can gidiyor. Kardeşlerim, ağabeylerim şehit oluyor. Analar babalar ağlıyor, bütün Türkiye bunların farkında ve her şehirde yürüyüşlerle, mitinglerle, şehitlerimize duyarsız kalınmadığını gösteriyor. Bizde Bilecik’te Küçük Sanayi Sitesi Esnafları olarak şehitlerimize duyarsız kalmadık, Türk olmak kandan gelir yürekle canlanır.

Bu memleketi sahipsiz sananlar şunu bilsinler ki, bugün bir yürüyüşle cevap veririz. Yarın bir mitingle, sözle. Ama bir sonraki gün hepimiz bir nefer olmaya hazırız. Bunu unutmayın. Bütünlüğümüzün ve dirliğimizin bozuk olduğunu sanmayın.

Şehit demek, onurlu ve gururlu olarak ahret mekanına ulaşmak demektir, ne yazık ki siz bu büyük mertebeyi göremiyorsunuz bile. Bizler, onlar Yaradan’a günahsız ulaştıklarından dolayı mutluluk duyuyoruz.

Kaç ülkede vardır ki, vatan, millet, Sakarya, denildiğinde tüyleri diken diken olsun, bileğinde kırmızı kan ve yüreğindeki ecdad sızısı hissedilsin. Bunlar, yüce Türk milletine has özelliklerdir.

Ve bizler yaşadıkça bedeli kanla, canla, aşkla ödenmiş bu topraklar ebediyen Türk toprakları olarak kalacaktır. Yemin olsun.”

Yapılan konuşmanın ardından Kadir Çakır isimli kişi şiir okudu. Sonrasında kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam