• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN OSMANELİ’DE

KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN OSMANELİ’DE

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, 18 medeniyete ev sahipliği yapan tarihi Osmaneli ilçesinde incelemelerde bulundu.

Tarihi konakları, camileri, kilisesi, köprüleri, kale ve gözetleme kuleleri, sarnıçları, su kanalları, tarihi yolları, höyükleri, tümülüsleri, nekropolleri ve bir çok tarihi ve kültürel varlıkları ile turizmde yükselen değer haline gelen Osmaneli’ndeki kültür alanlarını çok beğenen Demircan’a, İl Kültür Müdürü Serkan Bircan ile Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin eşlik etti.

Öncelikle il merkezinde bulunan İl Halk Kütüphanesini ziyaret eden ardından Edebali Türbesi Restorasyon çalışmaları konusunda bilgi alarak dua eden Demircan, Söğüt programının ardından Osmaneli ilçesinde yürütülen çalışmaları ve projeleri Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Osmaneli Belediye Başkanlığı ve Osmaneli Kaymakamı eşliğinde inceleme fırsatı buldu.

İlçede Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesisine uğrayarak tesisler hakkında Başkan Münür Şahin ve İl Kültür Müdürü Serkan Bircan’dan bilgi alan Demircan, çok beğendiği tesisin daha da büyütülmesi için önerilerde bulundu,

Kadın Girişimciler Kooperatifini ziyaret eden Demircan’a Kooperatif Başkanı Mefaret Göbekci bilgi verdi. Ardından restorasyonu tamamlanmış olan konakları inceleyen Demircan, Bakanlık destekleri ile yapımları devam eden binaları gezdi.

Aya Yorgi Kilisesini de şgezen Bakan Yardımcısı Demircan, Kültür Merkezi ve Açık Müze olarak hizmet görecek kilisenin restorasyonuna destek sözü verdi.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava görseli olabilir

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam