• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KÜPLÜ KÖYÜ’NDE CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

KÜPLÜ KÖYÜ’NDE CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

Bilecik’e bağlı Küplü Köyü’nde eskiyen Fethi Bey Cami yıkılarak yerine yenisi yapılması kararlaştırıldı. Yeni yapılacak caminin temel atma törenine Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Küplü Köyü Muhtarı Mustafa Uysal, Küplü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Arısoy ve vatandaşlar katıldı.

Cuma namazına müteakiben yapılan törende Bilecik Valisi Tahir Büyükakın; “İnşallah bu camimizin acılışında da hep bir arada oluruz. Camiler bizim geleneğimizin, medeniyetimizin temeli. Böyle güzel bir hizmete vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Eğer ki camileri ihya etmezsek şehirlerimiz ihya olmuyor, çocuklarımız güzel yetişmiyor. Çocuklar güzel yetişmeyince Fatih Sultan Mehmet’inde dediği gibi; ‘Şehirleri ihya etseniz de nesilleri ihya etmez seniz onlar şehirleri imha eder’ bu yüzden bunlar bizim göz bebeğimiz.” diyerek yapılan camii için ellerinden gelen yardımı yapacaklarını belitti.

Törende söz alan Bilecik Milletvekili Selim Yağcı; “Böyle mübarek bir günde böyle hayırlı bir işin temelini atma mutluluğunu yaşıyoruz. Tez zamanda camimizi bitirerek ibadete açmak nasip olur inşallah. Allah-u Teâlâlın dünyadaki meskenleri mescitlerdir, camilerdir. Onların yapımında katkıda bulunabilmek bir nasip işidir.” Diyerek camiinin hayırlı olmasını diledi.
Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can  yapılan camii gerekli desteği olacaklarını söyledi.

Hayırlı bir işe başlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Küplü Köyü Muhtarı Mustafa Uysal; “Bu gün temelimizi attık. Yanımızda olan, destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yapılan yardımlarla birlikte kısa sürede camimizi bitireceğiz ve hizmete açacağız. Yapılan bu işin maddi boyutundan öte maneviyatının yüksek olması ve nesillere aktarılacak bir eser olmasından ötürü gurur duyuyoruz.” İfadelerini kullanarak destek olanlara teşekkür etti.

Ayrıca yapılan Camii İnşatı için yardımda bulunmak isteyen vatandaşların Küplü Köyü Cami Yaptırma Ve Yaşatma Derneği’ne müracaat edebilecekleri gibi Ziraat Bankası TR60 0001 0001 1885 0417 0350 01 nolu ibana da yardımlarını iletebilirler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam