KÜPLÜLÜ KADINLARDAN SERGİ

KÜPLÜLÜ KADINLARDAN SERGİ

 

Bilecik İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen serginin açılışına Bilecik Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Tarım İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Tospatlı, Küplü Köyü Muhtarı Mustafa Uysal, emekli akademisyen Nilgün Bakkal ve köylüler katıldı.

 

 

Emekli akademisyen Nilgün Bakkal önderliğinde, Küplü köyünde yaşayan kadınların kurmuş olduğu üretim merkezinin ''Ahşap Boyama ve Sabun Yapım Kursu''nda yapılan ürünlerin sergisinde birbirinden güzel ürün konukların beğenisine sunuldu.

 

 

Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, yaptığı konuşmada, çok farklı bir serginin açılışında olduklarını belirterek, “Tarih ve kültürüyle çok önemli yapıya sahip ilimizin, yine tarihi ve kültürüyle çok eski bir yerleşim yeri olan Küplü köyümüzden diğer köylerimize de örnek olabilecek bir sergi için burasındayız. Hakikaten burada önemli olan bayanlarımızın evlerimizde olan el emeği göz nuru ürünler üretmek için atıl vaziyetteki ilkokulu değerlendirilerek orada bu kursun açılmasıdır. Özellikle aile bütçesine katkıda bulunmak amacıyla yapılmış bu kursun sonucunda bayanlarımızı tebrik ediyorum. Diğer hanımlarımıza da örnek olmasını diliyorum. Nilgün Bakkal hocamıza da, emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Konuşma sonrası protokol üyeleri serginin kurdelesini keserek ürünlerle ilgili kurs rehberi Nilgün Bakkal’dan bilgi aldılar.

HANDE NUR UYSAL

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam