KÜPLÜLÜLER DERNEĞİ AÇILDI

KÜPLÜLÜLER DERNEĞİ AÇILDI

Dernek Açılışında Bürokratlar, Siyasiler ve İş adamları buluştular

İlimizin en eski yerleşim alanlarından ve bir zamanla Nahiye olan merkeze bağlı Küplü köyünde ikamet edenler dernek çatısı altında birleştiler. Bu kapsamda Küplü Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği açılışı gerçekleşti. Açılışa Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ağır Ceza Reisi Halil İbrahim Aktepe, siyasiler, bürokratlar ve birçok sayıda vatandaşlar katıldı.

 

 

Mevlütten sonra  ilk konuşmayı yapan Küplü Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Ali Arısoy “derneğimizi ve Küplü halkı beraber olarak, omuz omuza vererek sosyal ve yatırım eksikliğimizin giderileceği bir mantıkla hareket edeceğine inanıyoruz. Bununla birlikte bir rekabet anlayışı içinde değil kalkınma ve dayanışma içerisinde yürüyeceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullanarak şunları aktardı:

 

Arısoy: “rekabet anlayışı içinde değil kalkınma ve dayanışma içerisinde yürüyeceğimize inanıyoruz”

Küplü Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma derneğimiz 23.03.2015 tarihinde kurulmuş bulunmaktadır. Göstermiş olduğunuz ilgiye ve bizlere vermiş olduğunuz desteğe şahsım ve yönetim kurulum adına çok teşekkür ederim. Dernekler sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkararak yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlar üyeler ve hemşehriler arası iletişim kurulmasını sağlar. Derneğimiz de bu kapsamda birlik, beraberlik, dayanışma, örf, adet, gelenek, göreneklerimiz yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına kurulmuştur. Derneğimiz aramızda bulunan ve emeği geçen tüm kurucularımıza şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim. Güzel şeyler yapmak, güzel şeylere vesile olmak ve insanların gönlünde yer tutmak esas başarı budur. Yani şu gök kubbede boş bir seda bırakabiliyorsak her ne makam ve mevkide olursak, hangi sıfatta toplum içinde yer alıyorsak alalım hayra vesile olmak kadar güzel bir şey yoktur. Bu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde devam eden derneğimizin mutlaka eksikleri var. Yapılması gereken yatırımlar var. Bu amaçla derneğimizi ve Küplü halkı beraber olarak, omuz omuza vererek sosyal ve yatırım eksikliğimizin giderileceği bir mantıkla hareket edeceğine inanıyoruz. Bununla birlikte bir rekabet anlayışı içinde değil kalkınma ve dayanışma içerisinde yürüyeceğimize inanıyoruz.

Bizler birbirimizden kopmayız, birbirimizi unutmayız. Acı günümüzde, mutlu günümüzde de hep bir arada olduk ve böylede olmaya devam edeceğiz. Bu şekilde düzenlenecek olan tüm sosyal faaliyetlerimizin amacı da budur. İslam dini, inanç ve düşünce ayrımcılığı belirtmeksizin bütün insanlığı kucaklamayı hedefler. “Yaradılanı  severim yaradandan ötürü” derken Yunus Emre İslam’ın bu engin, hoş görüsüne sığınmıştır. Doğup büyüdüğümüz yöremize borcumuz var, sizleri derneğimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesi için çaba göstermeliyiz. En içten dileklerimle sizleri şahsım ve yönetim kurulum adına saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”

 

Dernek Başkanı Arısoy’dan sonra Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı kürsüye gelerek yaptığı konuşmasında “Küplü’nün tarihi misyonuna uygun, köyümüze, beldemize uygun bir vizyonu yükleyerek hem kültür, turizm anlamında istenilen seviyeye çekilmesi hem de sosyal aktiviteler noktasında burada olan özellikle gençlerimiz insanlarımızın çok daha aktif bir noktada değerlendirilmesi için bu derneğimizin son derece faydalı olacağı kanaatindeyim” dedi.

Yağcı sözlerine şöyle devam etti:

 

Yağcı: “derneğimizin son derece faydalı olacağı kanaatindeyim”

 “Küplü gerçekten şehrimizin özel bir noktası. Önce konumu itibariyle özel bir nokta. Şehrimizin, ilimizin sınırının hemen yanında olan, mücavir alan kapsamı içerisinde olan, özel konumda ve durumda olan bir yer. Tarihi anlamda son derece önemli, gerçekten tarihi evleri itibariyle geçmişten günümüze esintiler sunan ve bunların bu zamana kadar istenildiği oranda değerlendirilemeyen noktalarımızdan birisi. İnsan karakteri açısından gerçekten hoşgörülü, sevgi, saygı içerisinde, birlik beraberlik ortamı içerisinde şehrimize her zaman olumlu katkı sağlayan çok özel ve güzel bir belde. İnşallah bu derneğimizle birlikte kendi aralarındaki problemlerin çözümü noktasında birlik, beraberlik, karşılıklı sevgi hoşgörü içerisinde köyümüzün inşallah temennimiz yakında mahallemizin demeyi de çok arzu ediyoruz. Sorunları çözmek, Küplü’nün tarihi misyonuna uygun, köyümüze, beldemize uygun bir vizyonu yükleyerek hem kültür, turizm anlamında istenilen seviyeye çekilmesi hem de sosyal aktiviteler noktasında burada olan özellikle gençlerimiz insanlarımızın çok daha aktif bir noktada değerlendirilmesi için bu derneğimizin son derece faydalı olacağı kanaatindeyim. Biz Bilecik Belediye Başkanlığı olarak derneğimizin, muhtarlığımızın, gençlerimizin her türlü çalışmalarında bu zamana kadar yanınızda olduğumuz gibi bundan sonrada her zaman yanınızdayız. Çünkü sloganımız hep birlikte daha iyiyi, daha güzeli arama noktasındadır. İnşallah derneğimizin açılışı hayırlı, uğurlu olsun diyorum ve hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaşmak temennisiyle katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

 

Başkan Yağcı’dan sonra Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir konuşmasını gerçekleştirdi. Nayir birlik ve beraberliği pekiştiren her hadisenin önemine vurgu yaparak  “Bugün de burada güzel bir örneğini yaşıyoruz ve bundan sonraki güzel örneklere ev sahipliği yapacak bir derneğin açılışı için hep birlikte burada sizin zevkinizi, sizin şevkinizi paylaşmak için bulunuyoruz.” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

 

Nayir: “Bizler yapılacak her güzel faaliyetin yanında olmak, paylaşmak istiyoruz”

“Biraz önce Belediye Başkanımızın da dediği gibi Küplü sosyal, kültürel, tarihi yönüyle farklılık arz eden bir yer. Dolayısıyla bu farklılığı zenginleştirecek, bu farklılığa fark katacak bir gönüllü teşekküre de ihtiyaç duymuşlar, bir dernek yapılandırılması içerisinde daha fazla faaliyet gösterebilecek, emeklerini, mesailerini daha fazla bir araya getirecek bir ortam oluşturmaya çalışmışlar. Bu her türlü takdirin üzerinde. Dileğimiz buradaki yaşantınızı, insan ilişkilerinizi, komşu ilişkilerinizi, tarihi, kültürel yapılarınızı bu gönüllü teşekkür adı altında daha da geliştirmeniz ve yeni yetişen nesillere de bunları aktarabilmeniz. Bizler yapılacak her güzel faaliyetin yanında olmak, o faaliyetin şevkini, zevkini paylaşmak istiyoruz. Buradaki çalışmayı da sizlerle paylaşmak üzere buraya geldik. Emeğe olan herkese, köy muhtarlığımıza, bu davete icabet edip bu tür faaliyetlerin artmasına vesile olan herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

 

Program pilav ikramıyla devam ederken protokolün dernek binasında dernek başkanı Arısoy ile  bir süre sohbet etmesinden sonra etkinlik son buldu.

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç