KÜPÜNE SIĞMAYAN MELEKLER ÇİFTÇİ EĞİTİMLERİNİ ALDILAR

KÜPÜNE SIĞMAYAN MELEKLER ÇİFTÇİ EĞİTİMLERİNİ ALDILAR

 

Küplü Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği tarafından yürütülen “Küpüne Sığmayan Melekler” bir projesi kapsamında Çiftçilik Eğitimi proje merkezinde gerçekleştirildi.

Küplü Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği tarafından yürütülen proje kapsamında Ziraat Mühendisi Nur İşler ve Gıda Mühendisi Merve Demir tarafından katılımcılara Gıda muhafazası ve saklama yöntemleri, Gıda hijyeni ve Alo 174 Gıda hattı konularında eğitim verildi. Eğitim sonunda katılımcılara Şube Müdürü Eyüp Gültekin tarafından katılım belgeleri verildi.

Sığmayan Melekler artık ülke çapında bir marka olduğunu belirten Dernek Başkanı Ali Arısoy; “Küpüne. Ahşap boyama ürünler üretimi, Yöresel sabun üretimi, Kışlık paketli ürünler olan; salça, tarhana, kesme makarna, yöresel cennet hurması üretimi ile ilgili kurslar ve eğitimler verilmiş olup. Mefruşat ve Kışlık ürün hazırlama kurslarımız da  Halk Eğitim Merkezimiz desteğiyle düzenlenmektedir. Kadınlarımızı kurslarımıza bekliyoruz ve ayrıca bugün yaptığımız eğitimin gerçekleşmesi için bize destek veren proje ortağımız İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden eğitimcilerimize ve İl Müdürümüz Necmettin Yoldaş ‘a teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

Küplü Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilen proje kapsamında faaliyetler Dernek tarafından yürütülmeye devam edildiği belirtildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam