KÜPÜNE SIĞMAYAN MELEKLER KAHVALTIDA BULUŞTU

KÜPÜNE SIĞMAYAN MELEKLER KAHVALTIDA BULUŞTU

Küplü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği tarafından hazırlanan 2017 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Proje Yardımları kapsamında kabul edilen “Küpüne Sığmayan Melekler”  projesinin kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

Konak Kafe Retaurant’ta sabah kahvaltısında bir araya gelen Küplülü kadınlar bir yıllık proje içerisinde Ahşap Boyama kursu, Doğal Sabun Yapım kursu, Çiftçilik Eğitimi, Yöresel Ürünler Yapımı Eğitimi, Mefruşat Eğitimi ile ilgili sertifikalarını aldılar.

Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can’da Küplüleri yalnız bırakmayarak etkililiğe katılarak, derneğin çalışmaları hakkında bilgi alarak Küplülü kadınları tebrik etti.

Gerçekleşen kahvaltıda projeye ilişkin konuşma gerçekleştiren Dernek Başkanı Ali Arısoy, köy okulunda eğitim faaliyetleri kapsamında 4 atölye oluşturduklarını söylerken, birçok alanda eğitimlerin de devam ettiğini vurguladı. Başkan Arısoy konuşmasında;

“Derneğimizin, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın 2017 Yılı 1. Dönemi Hibeleri kapsamında; Projemizde köy kadınlarına yönelik olarak hazırlamış olduğu, Ahşap Boyama kursu, Doğal Sabun Yapım kursu, Çiftçilik Eğitimi, Yöresel ürünler yapımı Eğitimi, Mefruşat Eğitimi faaliyetleri gerçekleştirilmiş olup, Atatürk ilkokulunda boyama eğitimleri 2 hafta 200 öğrenci katılmıştır.

Bilecik Belediyesi Kültür Sitesinde Ahşap Boyama ve Doğal Sabun Yapım Atölyeleri etkinliği 4 gün 5000 kişi katılmıştır. Köy okulumuz onarılarak 4 atölye oluşturulmuştur. Proje merkezimiz oluşturulmuştur. Eğitim ve gelişim faaliyetlerimiz devam etmektedir. Proje sonunda da birçok faaliyetle eğitimlerimize devam edeceğiz.

Bu kapsamda projemize her türlü desteği veren kurumlar; Bilecik Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği, Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü, Bilecik Belediyesi, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bilecik Belediyesi’ne teşekkürü bir borç bilirim.” İfadelerine yer verdi.

Programa; Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can ve Dernek Başkanı Ali Arısoy’un yanı sıra,Kültür İl Müdürü Mehmet Kocabıçak, Bilecik Belediyesi Özel Kalem Müdürü Serkan Bircan, Muhtar Mustafa Uysal, Proje koordinatörü, Habibe Yaman, kursiyerler, dernek üyeleri ve köylüler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam