• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KUR ’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KUR ’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

Bilecik Müftülüğüne bağlı Yaz Kuran Kursu öğrencileri 15 Temmuz Şehitleri anma programı düzenledi.

Programa İl Müftüsü Ali Erhun, Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, vaizler, din görevlileri, Kuran Kursu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıldönümünde Bilecik Şehitliğinde şehitleri anma programı gerçekleştirildi. Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Koordinatörü Vaiz Gökhan Kıdak “Rabbimiz Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz diyerek Onların uğruna şehit olduğu değerleri de unutmayın, unutturmayın demek istediğini belirtti.  Vatanımızın istiklali için çarpışan başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere diğer bütün şehitlerimizi baş tacı ettik Şehitlerimizi sürekli hatırımızda tutuyor, bütün dualarımıza onları da katıyoruz. İşte bu Allah’ın onlara ölüler demeyin ifadesinin gerçekleşmiş halidir” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Ali Erhun ise yaptığı konuşmada; “15 Temmuz günü hain FETÖ terör örgütünün, ülkemize, vatanımıza ve milletimize karşı gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişiminin 5’inci yılındayız. Aslında bu bir darbe değil işgal girişimiydi. 15 Temmuz gecesi, bu işgal girişimini önce Allah’ın inayeti sonra halkımızın dik ve dirayetli duruşuyla bertaraf ettik.. 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız. Çocuklarımıza, torunlarımıza bu hainliği anlatacağız” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Şerifpaşa Cami İmam Hatibi Adil Yücel tarafından yapılan duayla program son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam