KURALAR ÇEKİLDİ, FİKSTÜR BELLİ OLDU

KURALAR ÇEKİLDİ, FİKSTÜR BELLİ OLDU

İlimizi genç erkeklerde Anadolu Lisesi, genç kızlarda Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temsil edeceği karşılaşmaların kuraları Cuma günü çekildi.

Atatürk Kapalı Spor salonunda ve Şeyh Edebali Üniversitesi Kapalı Spor salonunda oynanacak olan maçların kura çekimine Basketbol İl Temsilcisi Aziz Torun, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ayrıca takımların temsilcileri katıldılar.

17-18-19 Ocak günleri oynanacak olan karşılaşmaların çekilen kura sonucunda takımlar 3 gruba ayrıldı.

 

Genç Kızlar A grubu:

İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi, Eskişehir Özel Gelişim Anadolu Lisesi, Manisa Yunus Emre Spor Lisesi, Konya Selçuklu Anadolu Lisesi

B grubu:

Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yalova Anadolu Lisesi, Kocaeli C. Elginkan Anadolu Lisesi, İstanbul Bakırköy Özel Oğuz Kaan Lisesi,

C grubu:

Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesi, Bolu M. Çizmecioğlu Anadolu Lisesi, Kütahya A. Selahattin Erkasap Spor Lisesi.

 

Genç Erkekler A grubu:

İstanbul Özel İstek Bilge Kaan Anadolu Lisesi, Isparta Özel Altınbaşak Anadolu Lisesi, Kocaeli Necip Fazıl Anadolu Lisesi, Manisa Yunus Emre Spor Lisesi

B grubu:

Eskişehir Özel Gelişim Anadolu Lisesi, Kütahya Anadolu Lisesi, Bilecik Anadolu Lisesi, Antalya Döşemealtı Özel Toros Anadolu Lisesi

C grubu:

Bolu Fen Lisesi, Ankara Özel Gürçağ Anadolu Lisesi, İzmir Çiğli Özel Türk Koleji, Sakarya Özel Emka Anadolu Lisesi.

 

Buna göre ilimizi genç kızlarda temsil edecek Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk maçını İstanbul Bakırköy Özel Oğuz Kaan Koleji ile Cumartesi günü saat 13.00’de üniversite spor salonunda oynayacak.

Genç erkeklerde ise ilimizi temsil edecek Anadolu Lisesi ilk maçını Kütahya Anadolu Lisesi ile Cumartesi günü saat 16.00’da Atatürk Kapalı Spor salonunda oynayacak.

 

Kura çekiminden sonra görüşlerini aldığımız Basketbol Bilecik İl Temsilcisi Aziz Torun çok uzun yıllar sonra Bilecik’te böylesi büyük bir organizasyon gerçekleştirdiklerini belirterek müsabakaların kazasız, belasız, dostluk, centilmenlik içerisinde geçmesini ifade etti. Torun; ilimizin tanıtımı açısından da çok yararlı olacağını düşündüğü bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ayrıca kura çekiminin sonunda Bilecik Belediyesi tarafından katılımcılara ilimizi tanıtan kitaplar ve broşürlerin dağıtıldığı gözlendi. 

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam