KUR’AN AYINDA “DÜNYA HAFIZLARINDAN KUR’AN ZİYAFETİ”

KUR’AN AYINDA “DÜNYA HAFIZLARINDAN KUR’AN ZİYAFETİ”

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından organize edilen, “Dünya Hafızlarından Kur’an Ziyafeti” programı Bilecik Merkez Kayıboyu camiinde gerçekleştirildi.

Kuran sevdalısı vatandaşlarımız tarafından ilgi ile izlenen Kur’an Ziyafeti programına; Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Yaşar Çuhadar, Endonezya’dan 2015 Takdir Seriza Hasan, Cezayir’den 2016 Dünya birincisi Halit Ghırıssi, Ülkemizden 2014 Dünya birincisi Numan Akbaş katıldı.

hafız2

İl Müftüsü Necati Akkuş yaptığı kısa konuşmada şu ifadelere yer verdi; “DİB Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu marifetiyle organize edilen bir programa dahil olduk bugün. Hep iftar sofralarında karınlarımızı doyuruyorduk, Allah kendilerinden razı olsun, ruhlarımızı, gönüllerimizi ve kalplerimizi Kur’an ile doyurdular. Ben sizler adına Bilecik adına şükranlarımı arz ediyorum. Akşamınız mübarek olsun, Ramazanı şerifiniz mübarek olsun, Rabbim Teâla Kadir gecesine ve Ramazan bayramına da bu manevi duygularla ulaştırsın inşallah.”

hafız3

Program sonunda hafızlara günün anısına Osmanlı Armalı tablo hediye edildi.

 

hafız1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam