Kuran kursu öğrencileri “ebru” sanatı öğreniyor

Kuran kursu öğrencileri “ebru” sanatı öğreniyor

Osmanlı Kuran kursu öğreticilerinden Kevser Tilki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 öğretici ve 120 öğrenci ile eğitim verdiklerini ifade ederek, Halk Eğitim Merkezi ile koordineli kültürel kurslar hazırladıklarını bildirdi.

Dini eğitimin yanında kültürel kurslarla öğrencilerin ilgilerini arttırmayı hedeflediklerini anlatan Tilki, şunları kaydetti:

"Kursumuzda öğrencilerimize öğleye kadar Kuran ve dini eğitim veriyor, öğleden sonra da spor ve sosyal kültürel aktiviteler düzenliyoruz. Kursumuzda, tiyatro, drama dersleri, hat ve ebru sanatı, musiki, resim, orman gezileri, piknikler, paintbol, at binme gibi aktiviteler planlayarak Kuran kurslarını çocuklara sevdirmeyi, onların ilgilerini arttırarak eğlenerek ve isteyerek kurslara katılımlarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede temmuz ayı itibariyle belirli saatlerde öğrencilerimize iki grup halinde 'ebru' kursu verilmeye başlandı. Kursumuza yoğun ilgi var. Çocukların uzun dönem okul eğitiminden sonra Kuran kurslarına katılmalarıyla oyun ve eğlenceye zaman ayıramadıkları için kursların hem eğitim hem de bu ihtiyaçlarını giderme fonksiyonuna sahip olması gerektiğini düşündük."

Kuran kursu öğreticisi Sevcihan Soman ise kursların, bu tür etkinlikler ile birlikte daha cazip hale geldiğini dile getirdi.

Soman, "Kursumuzda 4 yaşından 20 yaşına kadar farklı yaş gruplarında öğrencilerimiz var. Öğrencilerimiz ve velilerimiz bu etkinliklerden çok memnunlar. İlk dönem kayıt süresi bitmesine rağmen hala kayıt için gelen öğrencilerimiz var. Bu yoğun ilgide, planladığımız sosyal etkinliklerin de etkisinin olduğunu düşünüyoruz. Desteklerinden dolayı Müftümüz Burhan Çakır, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Tospatlı ve Halk Eğitim Merkezi öğreticisi Sevim Yücal ile velilere teşekkür ediyorum" diye konuştu. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam