KURBAN BAYRAMI ET BAYRAMI DEĞİLDİR

KURBAN BAYRAMI ET BAYRAMI DEĞİLDİR

 

Müslümanlar için kıymetli günler arasında yer alan Kurban Bayramını birkaç gün sonra hep birlikte yaşayacağız. Bazı kardeşlerimiz bu dünyada bolluk ve refah içerisinde yaşarken; kimi kardeşimiz de maalesef bu geçici dünya yolculuğunda sefil bir yaşam sürmekte. Hali vakti yerinde olan kardeşlerimiz, bu Kurban Bayramında da sadece Allah rızası için ve yine sadece Allah’ın ismini anarak kurbanlarını kesecekler. Kesilen kurban etlerinin bir kısmı ev ahalisine ve gelen misafirlere ikram edilecek, bir kısmı ise ihtiyaç sahibi kardeşlerimize pay edilecek.

Kurban Bayramı, et bayramı değildir. Et bayramı olmadığı için bizler, kesilen kurbanlıklarımızın etlerini yalnızca buzdolaplarında stoklamayız.  Bizler biliriz ki kesilen kurbanların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz; ancak bizlerin takvası yani Allah’a kul olma sorumluluğumuz Allah’a ulaşır.

Elindekini kardeşiyle paylaşan, evini-yurdunu yolda kalmışa açan, yetimin-öksüzün başını okşayıp; gönlünü kazanan aziz milletimiz; bugünlerde maalesef yine emperyalistlerin hain tuzaklarıyla karşı karşıya bulunuyor. Spekülasyonlarla, yalan-dolanlarla milletimizi dolandırmaya çalışan dolarcılar, kazançlarımızı elimizden almaya çalışıyor. Emperyalistlerin hileli tuzaklarına karşı milletimiz birlik beraberliğini artırarak gereken cevabı veriyor. Yardımlaşma ve dayanışma ruhu zirve yapmış bir topluluğa karşı emperyalistlerin yapacağı pek bir şey yok. Allah bu ruhumuzu korusun ve bizlerin yaptığı fedakârane gayretleri katında takdir etsin ki bizler asla emperyalistlere karşı mağlup olmayalım.

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak 26 yıldır, insanlık için Müslüman kardeşlerimiz için gayret sarf ediyoruz. Kurulduğu günden bu yana savaş, açlık, kıtlık, yoksulluk, afet gibi kriz bölgelerinde çalışma yapan Vakfımız, değerli bağışçılarımızın destekleriyle yüzbinlerce insanın yüzünü güldürdü ve duasını aldı. Kimi zaman bombalar altında, kimi zaman farklı risk odaklarına rağmen çalışmalarını aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfımız, tüm çalışmalarını Allah için insanlığı ayağa kaldırma başlığında topladı. Her yıl olduğu gibi bu sene de farklı kıta ve bölgelerde; yüzden fazla ülkede Kurban çalışması yapacak olan Vakıf çalışanları ve gönüllülerimiz, bizim bağışlarımızı yerlerine inşallah ulaştıracaklar. Burada şunu bir kez daha ifade etmek gerekir ki İHH olarak yaptığımız tüm faaliyetlerde, özellikle kriz bölgelerini seçiyoruz. Bu seçimi gelişi güzel değil; bir plan ve program çerçevesinde yürütüyoruz. Zaten özellikle yurtdışı yardım faaliyetlerimizi yerinde görmek üzere kriz bölgelerine giden gönüllü kardeşlerimiz, orada sadece et dağıtımı yapmadığımızı; aynı zamanda oradaki insanların gönüllerine dokunduğumuzu ve aziz milletimizin selamlarını ve dualarını yerine ulaştırdığımızı bizzat görüyorlar. Dedelerimizin güzel adetlerini ve ibadetlerini bize yaşattınız ve tekrar başlattınız diyen yakın-uzak coğrafyamızın güzel insanlarını elbette ki yalnız bırakılacak, değiliz… Kızılayımızla, Diyanetimizle, AFADımızla ve diğer Sivil Toplum Unsurlarımızla ayırt etmeksizin çalışmayı kendisine düstur edinen Vakfımız, topyekûn olarak büyük bir güç ve enerji ile ümmetin yüzünü gülmesi için yani Allah için gayret sarf etmeye devam ediyor. Değerli bağışçılarımıza teşekkür ediyor ve herkesin Kurban Bayramını şimdiden kutluyorum.

İHH Bilecik İrtabat Tel: (0 505 622 65 40) (0 228 212 56 56) (0 505 842 90 54)

Hesap: Bilecik Ziraat Bankası Şubesi Hesap No: 0118824780365001

İBAN No: TR870001000118824780365001

Hesap: Bilecik Kuveyt Türk Şubesi Hesap No: 10054344-1

İBAN No: TR680020500001005434400001

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam