KURBAN SATIŞ ALANI HAZIR
Hande Nur Uysal • 30 Haziran 2022 17:07:39 
KURBAN SATIŞ ALANI HAZIR

Bilecik Belediyesi tarafından kurban bayramı çalışmaları kapsamında, Osmangazi Mahallesi (TOKİ) girişindeki kurbanlık hayvan satış yerlerinin çalışmaları tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kurbanlık hayvanlar için parsel alanları oluşturulurken, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ise demir bariyerler ile alanların etrafı çevrildi. Esnaf ve vatandaşlar için tuvalet ve lavabo alanlarının da hazırlandığı çalışma kapsamında, satış döneminde hizmet verecek gıda satış bölümleri de oluşturuldu.

“PAZAR ALANINDA BÜTÜN HAYVANLARIN SAĞLIK VE DİĞER ALANLARDAKİ KONTROLLERİ YAPILACAK”

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı  kurban satış alanları ve yapılan çalışmalar hakkında verdiği bilgide, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından pazar alanındaki bütün kontrollerin gerçekleştirileceğini belirterek, “Bütün hemşerilerimizin kurban ibadetini en iyi şekilde yapmaları amacıyla gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Buradaki çalışmalarımız kapsamında getirilen bütün hayvanların, sağlık kontrolleri başta olmak üzere diğer bütün denetimlerini en iyi şekilde gerçekleştirilecek. Ayrıca kurbanlık için getirilen hayvanların gebelik testini de yaparak, bu anlamda oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmiş olacağız. Hayvan sahiplerinin bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Diğer yandan kulak küpesi olmayan hayvanlar ile kurban vasfı taşımayan hayvanların satış alanına konulması yasak olacak. Ayrıca Veteriner Hekim raporu olmayan dişi hayvanların da alana konulmasına izin vermeyeceğiz.   Birim görevlileri olarak burada bulunarak, vatandaşlarımızın bütün talep ve isteklerini yerine getirmeye çalışacağız. Ayrıca vatandaşlarımızdan kurban kesimine uygun olmayan davranışlardan da uzak durmalarını ve çevremizi temiz tutmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x