• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KURBANLIK SATIŞ ALANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

KURBANLIK SATIŞ ALANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Gerçekleştirilen çalışma ile vatandaşlarımız, TOKİ girişindeki Yükselen Türkiye Anıtı yanındaki alanda kurbanlık hayvan alım ve satım hizmetini alabilecek.

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

''Bilecik Belediyesi olarak, Kurban Bayramı'na ilişkin çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü işbirliğinde, kurbanlık hayvan alım ve satım alanında parsel çizgi çalışmasını tamamladık. Buradan hizmet almak isteyen hayvan sahipleri, Bilecik Belediyesi Tahsilat Servisi'nde gerekli işlem ve ödemeleri yaptıktan sonra kendisi için ayrılan alandagerekli çalışmaları yapıp,koyunlarını satışa çıkarabilir. Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile vatandaşlarımızın buradan en güzel ve en sağlıklı hizmeti alması amacıyla tüm çalışmaları yerine getiriyoruz. '' dedi.

PAZAR ALANINDA BÜTÜN HAYVANLARIN SAĞLIK VE DİĞER ALANLARDAKİ KONTROLLERİ YAPILACAK

Veteriner İşleri Müdürü Avcı, verdiği bilgide ayrıca Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından pazar alanındaki bütün kontrollerin gerçekleştirileceğini belirterek, ''Bütün hemşerilerimizin kurban ibadetini en iyi şekilde yapmaları amacıyla gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Buradaki çalışmalarımız kapsamında getirilen bütün hayvanların, sağlık kontrolleri başta olmak üzere diğer bütün denetimlerini en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Ayrıca kurbanlık için getirilen hayvanların gebelik testini de yaparak, bu anlamda oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmiş olacağız. Hayvan sahiplerinin bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Bizler birim görevlileri olarak burada bulunarak, vatandaşlarımızın bütün talep ve isteklerini yerine getirmeye çalışacağız'' ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam